Otwarcie basenu i udane mecze międzynarodowe

11 lipca o godzinie 10:00 Aqua Zdrój uruchomi swój basen. Spółka pochwaliła się również sprawną organizacją międzynarodowego wydarzenia sportowego w dobie pandemii.

Na początek basen otwarty będzie w godzinach od 10:00 do 20:00, a jeśli będzie spore zainteresowanie, zostanie przywrócony normalny czas otwarcia sprzed pandemii. Aby sprostać wymaganiom sanitarnym w obiekcie trwa obecnie przebudowa wejścia i stanowiska kas, tak by osoby wychodzące nie krzyżowały się z oczekującymi na wejście. Dzięki możliwości otwarcia obiektu zaczęto wycofywać część wypowiedzeń.
 
- Pierwsze sześć osób, które miały wypowiedzenia, zostały przywrócone i myślę, że to nie nasze ostatnie słowo. Wszystkie czynności, które były podjęte przy założeniu, że obiekt nie będzie czynny do stycznia, teraz powoli wycofujemy. Robimy to delikatnie, obserwując co się będzie działo - mówi Krzysztof Urbański, prokurent Aqua Zdroju.
 
- Będą obowiązywać reguły, jeśli chodzi o liczbę, korytarze dostępu do basenu, a to wymaga pewnych prac budowlanych i z tego powodu nie otwieramy drugiego czy trzeciego a jedenastego lipca. Co do otwarcia restauracji i hotelu to nie ma tu żadnych szczególnych regulacji. Korzystamy tak jak do tej pory z zachowaniem dystansu i rekomendacją noszenia maseczek w określonych miejscach - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
W ostatnich dniach w Aqua Zdroju gościliśmy siatkarskie, żeńskie reprezentacje Polski i Czech. Na naszym obiekcie zorganizowano pierwsze międzynarodowe rozgrywki sportowe od czasu wybuchu epidemii i jak twierdzą gospodarze Aqua Zdroju, organizacyjne wszystko poszło zgodnie z planem i szkoda tylko, że kibice nie mogli zobaczyć spotkań na żywo na hali, bo nasza drużyna wygrała oba.
 
- Przy meczach pracowało prawie 70 osób. To byli przedstawiciele Aqua Zdroju, dziennikarze, komentatorzy, przedstawiciele związków sportowych i 250 awatarów kibiców, którzy wykupili taką specyficzną formę uczestnictwa. Po raz pierwszy w historii sportowych wydarzeń w naszym mieście było kino samochodowe, przygotowane przez PZPS. To, co dla nas jest istotne - pierwszego dnia transmisję obejrzało na antenie Polsatu Sport 172 tysiące osób. To oznacza, że wszyscy przez godzinę oglądali nasz obiekt, gdzie były wystawione reklamy Wałbrzycha i Aqua Zdroju. Promocją dla miasta był też odcinek "Prawdy Siatki", programu na kanale YouTube, który obejrzało ponad 10 tysięcy widzów. Była mowa głównie o meczu, ale też o naszym mieście i obiekcie - wymienia Krzysztof Urbański.
 
Informacja o gotowości Aqua Zdroju do organizacji tego typu wydarzeń w czasie pandemii zostanie rozesłana do wielu drużyn i związków sportowych z nadzieją na pozyskanie partnerów do organizacji kolejnych zawodów. To z kolei pozwoliłoby dźwignąć się spółce po kłopotach finansowych spowodowanych pandemią.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno