Były burmistrz Boguszowa-Gorc, Jacek C. opuści areszt?

Jacek C. były burmistrz Boguszowa-Gorc prawdopodobnie opuści areszt. Sad Apelacyjny we Wrocławiu  zmienił orzeczenie Sądu Okręgowego w Świdnicy. 

Przypomnijmy, że czerwcu Sąd Okręgowy w Świdnicy przedłużył areszt Jackowi C. 
 
Jacek C.  trafił do aresztu 19  grudnia 2018 roku (niespełna dwa miesiące po wyborach). 
 
Przypomnijmy, Jackowi C. postawiono cztery zarzuty:
- zarzut przyjęcia łapówki "w kwocie 70 tys. zł od jednego z przedsiębiorców, wykonujących pracę na rzecz gminy, w zamian za przedłużenie wykonania realizacji umowy dotyczącej oświetlenia ulicznego" (informuje prokuratura).
- zarzut działania na szkodę Gminy Boguszów-Gorce i wyrządzenia jej szkody w wielkich rozmiarach, w kwocie ponad 4 mln zł. 
- zarzut  płatnej protekcji, polegającej na powoływaniu się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęciu się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową. 
- zarzut przyjęcia łapówki - 10 tys. zł, w czasie gdy Jacek C. pełnił funkcje starosty wałbrzyskiego. W zamian za otrzymane pieniądze, miał on wydać korzystną decyzję administracyjną, dotyczącą przywrócenia prawa jazdy.
 
Były burmistrz przebywa w areszcie prawie półtora roku.  7 czerwca w Boguszowie-Gorcach odbyło się referendum w sprawie odwołania go z pełnionej funkcji. Za odwołaniem głosowały 3904 osoby na  3992 oddane głosy, frekwencja wyniosła 33,17 % i była wystarczająca by referendum było ważne. Mimo, że mieszkańcy odwołali burmistrza, do sądu wpłynął protest  jednego z mieszkańców Boguszowa. Protest ma jednak braki formalne, jeżeli zostanie uzupełniony - będzie rozpatrzony przez sąd.
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno