Wyłudzali sprzęt i usługi telekomunikacyjne
Do 8 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie i 22-letniej kobiecie. Zatrzymane osoby wyłudziły sprzęt i usługi telekomunikacyjne o łącznej wartości prawie 3 tys. złotych. 
 
Najpierw policjanci zatrzymali  32-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna na początku grudnia 2019 roku wyłudził sprzęt oraz usługi telekomunikacja na kwotę ponad 1200 zł.
 
- Jak ustalili śledczy, mężczyzna celowo wprowadził w błąd pracownika firmy świadczącej usługi telekomunikacyjne co do zamiaru wywiązania się z zawartej umowy. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci odzyskali w całości powierzony sprzęt i dodatkowo zabezpieczyli od 32-latka mienie na poczet przyszłych kar - informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji. 
 
Kilka godzin później,  funkcjonariusze zatrzymali 22-letnią kobietę, która w październiku 2017 roku, działając w ten sam sposób co 32-latek, wyłudziła sprzęt i usługi telekomunikacyjne na kwotę ponad 1600 zł. Jak informuje  Agnieszka Głowacka-Kijek trwają czynności zmierzające do odzyskania przywłaszczonych urządzeń.

Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

kama
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno