Kąpiel w dźwiękach gongów

Rusza projekt "Wibracje" realizowany przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Pierwszym wydarzeniem będzie koncert gongów tybetańskich.

Jeśli wierzyć ludziom wschodu, świat powstał z dźwięku, człowiek również.  Dlatego tak ważna dla naszego dobrego samopoczucia jest harmonia.  Dźwięki gongów i mis tybetańskich możemy nie tylko usłyszeć, ale też odczuć. Trafiają do nas przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Korzystnie oddziałują na umysł, a to za sprawą swojej częstotliwości. Normalna częstotliwość fal mózgowych człowieka to Beta. Dźwięk mis zmienia tę częstotliwość na Alfa - charakterystyczną dla stanu relaksu, a nawet Theta - stan głębokiego relaksu, półsnu, medytacji. Kąpiel w dźwiękach mis i gongów oraz innych instrumentów typu dzwonki, kalimby, deszczownice, kamertony to forma masażu wewnątrzkomórkowego i naturalny sposób, aby poczuć odprężenie w całym ciele. Podczas seansu uczestnicy zajmują najwygodniejszą dla siebie pozycje i poddają się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej. Po koncercie poczujecie się rozluźnieni i wolni od zbędnych, przeszkadzających myśli.
 
 
Koncert zagra Organic Sound System
Kiedy? 11.07.2020 r. , godz. 11.00
Gdzie? Teren Starej Kopalni, ul. Wysockiego 29
 
Nie zapomnijcie zabrać ze sobą poduszki, koca… Czegoś co sprawi, że będzie Wam wygodnie! Organizatorzy zapewniają leżaki.
 
Wstęp wolny!
Koncert odbywa się w ramach projektu "WIBRACJE" . 
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
Więcej o całym projekcie przeczytacie TUTAJ.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno