Wozy strażackie za wysoką frekwencję w wyborach

49 wozów strażackich dla gmin do 20 tys. mieszkańców, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w II ture wyborów prezydenckich. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

 

Po pierwszej turze wyborów rozdano promesy na zakup 16 strażackich wozów bojowych.  Otrzymały je gminy do 20 tysięcy mieszkańców, w których odnotowano najwyższą frekwencje.  Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła od 67% do 86%.

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich do gmin trafi 49  średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych (w każdym z 49 byłych województw). O nowe pojazdy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.
 
„Bitwa o wozy” jest akcją profrekwencyjną, ma na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. II tura wyborów już 12 lipca, zmierzą się w niej obecny prezydent Andrzej Duda i obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. 
 
opr. adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno