Przechwycili broń i 6 kg narkotyków (FOTO)
Broń, amunicję i  6 kilogramów marihuany przechwycili dolnośląscy Strażnicy Graniczni. Zatrzyman2 mężczyzn. Zobacz zdjecia arsenału jaki zgromadzili mężczyźni. 


 

 

Służby (Straż Graniczna i Policja) zatrzymały dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego -  64 - letniego Marka P. i 30- letniego Piotra J. Na posesji znaleziono sprzęt do produkcji narkotyków, zabezpieczono ponad 6 kg marihuany. Dodatkowo na miejscu znaleziono  arsenał broni  - 39 sztuk broni palnej długiej i krótkiej różnego rodzaju i kalibru. Ujawniono onad 3 tysiące sztuk amunicji oraz pół kilograma czarnego prochu. Na miejscu zabezpieczono również maszynki do produkcji amunicji oraz 55 szabli, a także pieniądze w różnych walutach w łącznej kwocie około 30 tysięcy złotych.
 
Przedmioty ukryte były w różnych miejscach budynku zajmowanego przez mężczyzn. W przeszukaniu towarzyszył funkcjonariuszom pies Straży Granicznej, który doprowadził do nielegalnej suszarni, gdzie suszono konopie. Suszarnia znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu i  wyposażona była w specjalistyczne urządzenia grzewcze, termometry, filtry oraz nawiewy, a także przedmioty służące do przetwarzania środków odurzających.
 
- Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia - informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bystrzycy Kłodzkiej, która nadzoruje postępowaniemeżczyxni trafili na 3 miesiące do aresztu.opr. adm
foto: użyczone (Straż Graniczna)
redakcja@walbrzych24.com


 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno