Kto wygra II turę wyborów? Wyniki naszej sondy

Gdyby nasi facebookowicze decydowali o wynikach II tury wyborów, zdecydowanie wygrałby je Rafał Trzaskowski. Sprawdź wyniki naszej sondy.

Tuż po pierwszej turze wyborów, gdy było już pewne, że w kolejnej zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, zapytaliśmy Was na kogo oddacie swój głos. Przypominamy, że pierwszą turę wygrał ubiegający się o reelekcję Prezydent Andrzej Duda z wynikiem 43,5%, a Rafał Trzaskowski zajął drugie miejsce z wynikiem 30,46%. W samym Wałbrzychu proporcje były odwrócone. Tutaj wygrał Rafał Trzaskowski z wynikiem 42,40%, a za nim uplasował się Andrzej Duda z wynikiem 33,78%.
 
 
Na drugim etapie kampanii wyborczej, gdy na placu boju pozostało tylko dwóch kandydatów, ogólnopolskie sondaże pokazują bardzo wyrównaną walkę. Z przeprowadzonego przez IBRIS dla WP sondażu wynika, że gdyby II tura wyborów odbyła się w niedzielę, to wygrałby je Rafał Trzaskowski, zdobywając 47,2 proc. głosów. Głosowanie na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. badanych.
 
 
Jak przytacza Gazeta.pl od 28 czerwca pojawiło się 13 dużych, ogólnopolskich sondaży. W siedmiu z nich wygrywał urzędujący Prezydent Polski a w sześciu obecny Prezydent Warszawy. O tym, jak bardzo wyrównana jest stawka świadczyć ma fakt, że tylko w jednym przypadku różnica była większa niż margines błędu statystycznego.

W naszej sondzie udział mogli wziąć wszyscy użytkownicy Facebooka, którzy do niej dotarli, zakładamy jednak, że w większości byli to internauci obserwujący nasz fanpage, czyli głównie mieszkańcy Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej.
 
Swój głos oddało około 4,8 tys. internautów. Przeważająca większość z nich wskazała jako swojego faworyta Rafała Trzaskowskiego - 77%, czyli około 3700 głosów. Za Andrzejem Dudą opowiedziało się 23% głosujacych, czyli nieco ponad 1100 osób. Głosować można było przez tydzień od 29 czerwca do 6 lipca.
 
 
Najważniejsze jednak będzie głosowanie w najbliższą niedzielę. Przy tak wyrównanej stawce nawet sondaże exit poll w niedzielny wieczór mogą nie wskazać zdecydowanego zwycięzcy, dlatego wszyscy z niecierpliwością czekać będą na oficjalne wyniki z Państwowej Komisji Wyborczej, które powinniśmy poznać w poniedziałek lub wtorek po przeliczeniu wszystkich głosów.
 
Przypominamy relacje z wizyt obu kandydatów w Wałbrzychu:
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno