Sport czy esport - co obstawiają… gracze?

Zawieszenie tradycyjnych rozgrywek sportowych sprawiło, że spragnieni emocji kibice zmuszeni byli szukać rozrywki gdzie indziej. Spora część z nich, szczególnie osób młodych, zwróciła się więc w stronę gier komputerowych. Bogactwo oferty, zróżnicowanie rozgrywek, scenerii, zasad sprawiło, że nawet teraz, gdy sytuacja powoli wraca do normy, spora część graczy i kibiców nie porzuca e-sportu.

  1. Na czym polega e-sport?
  2. LOL - kultowa gra
  3. Co z tradycyjnym sportem?

Na czym polega e-sport?

E-sport to rozgrywki toczone w granicach gier komputerowych i stworzonych w nich wirutalnych światów. Jeszcze nie tak dawno gaming, szczególnie w Polsce, był po prostu formą rozrywki. Dziś na całym świecie, jego zawodowa część jest traktowana jak równoprawna dyscyplina sportu. To z kolei sprawia, że interesować się tą formą rozrywki zaczyna także coraz większa grupa kibiców. Dzięki możliwości streamingu z czasie rzeczywistym mogą oni śledzić poczynania swoich ulubieńców w wirtualnym świecie. O rosnącej popularności e-sportu pisze się coraz więcej.
 

LOL - kultowa gra

League od Legends to jedna z najpopularniejszych na całym świecie gier komputerowych. To od niej między innymi rozpoczęła się historia większych zmagań pojedynczych graczy i drużyn, turniejów, festiwali, rozgrywek związanych ze światem e-sportu. Dzisiaj tę popularność wykorzystują także zakłady bukmacherskie, które umożliwiają swoim graczom obstawianie wyników tych rozgrywek. LOL esports to w końcu jedna z najczęściej wyszukiwanych tak przez graczy, jak i kibiców fraz dotyczących gier wirtualnych. Gra pojawiła się na rynku w 2009 roku, a już w 2012 została uznana za pełnoprawny sport. Jej popularność rośnie z każdym rokiem, a do rywalizacji dołączają kolejni gracze, co tylko podsyca zainteresowanie kibiców. Ogromnym atutem LOL jest spora nieprzewidywalność rozstrzygnięcia poszczególnych pojedynków czy ostatecznego zwycięstwa. Oczywiście ogromne znaczenie ma tutaj przemyślana strategia, natomiast nie zawsze okazuje się ona wystarczająca.

 

Co z tradycyjnym sportem?

Rosnące zainteresowanie e-sportem nie oznacza oczywiście braku kibiców w tradycyjnych rozgrywkach, ich aktywności dotyczącej zakładów sportowych. Nadal jednak część dyscyplin nie powróciła do rozgrywek w pełnym wymiarze. Kibice oczywiście korzystają z dostępnych im możliwości śledzenia rywalizacji, udziału w zakładach sportowych, można się jednak domyślać, że tutaj powrót do normalności zajmie jeszcze dłuższą chwilę. W tym czasie część kibiców z pewnością zwróci się w stronę e-sportu.

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno