Menu

Kiedy odbuduje się gospodarka?

Polska może powrócić do poziomu aktywności gospodarczej sprzed pandemii koronawirusa w pierwszym lub drugim kwartale 2021 r. - informuje we wtorek agencja Reutera, powołując się na prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Pawła Borysa. Depeszę przedrukował "New York Times".

Kiedy odbuduje się gospodarka?
Największa gospodarka we wschodniej części Unii Europejskiej ucierpiała znacząco z powodu pandemii i ministerstwo finansów spodziewa się, że PKB spadnie o około 4 proc. w 2020 roku, jednak ekonomiści oczekują w przypadku Polski szybszego powrotu do dobrej kondycji w porównaniu z wieloma innymi krajami - zauważa Reuters.
 
- Recesja zakończyła się w drugim kwartale - poinformował na konferencji prasowej Borys. - Mamy odbicie gospodarcze, koniec recesji i wzrost PKB o około 5 proc. (w trzecim kwartale) w porównaniu do drugiego - podkreślił.
 
Szef PFR zapowiedział, że powrót do poziomu aktywności gospodarczej sprzed kryzysu zajmie co najmniej trzy do czterech kwartałów, czyli będzie możliwy w pierwszej połowie 2021 roku.
 
Borys poinformował także, że według szacunków Funduszu spadek liczby zatrudnionych w Polsce w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyniósł około 150-180 tys. osób.
 
 
W raporcie opublikowanym we wtorek przez PFR i Polski Instytut Ekonomiczny przedstawiono dane ukazujące, że liczba firm planujących utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie wzrosła na początku lipca do 79 proc. z 62 proc. na początku kwietnia.
 
PFR inwestuje w polskie przedsiębiorstwa i zajmuje się dystrybucją pomocy państwowej związanej z kryzysem skierowanej do firm. (PAP)
 
baj/ mal/
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Morawiecki dziennikarz (8 lipca 2020 16:48)
Cytuję użytkownika: ksiegowy
Pierdu Pierdu. To dziennikarze są winni paniki.
Tak bo dziennikarze, budowali pod szpitalami polowe szpitale, bo dziennikarze Morawieckiemu kazali zamykać wszystko i nakładać obostrzenia i kary. Bo to dziennikarz Szumoski kazał nosić maski.
ksiegowy (8 lipca 2020 12:28)
Pierdu Pierdu. To dziennikarze są winni paniki.
EKONOMIA (8 lipca 2020 11:16)
POLSKA SIĘ NIE ODBUDUJE WSZYSTKO POSZŁO NA TVP I RYDZYKA, NA ZŁODZIEJSTWA PISU. BĘDZIE CORAZ GORZEJ, A PIS NIC NIE ROBI TYLKO MÓWI SŁÓWKA BEZ POKRYCIA.
;D (8 lipca 2020 10:03)
Polska nie ma przyjaciół w zachodniej Europie.Zostaliśmy oddani Ruskim w Jałcie i tak już ma zostać,Francuzi, Niemcy nigdy sobie nie pozwolą na to by Polska była silna.Wiedzą,co to znaczy.Niemcy zrealizowali wizję Goebbelsa,poza fizyczną eksterminacją oponentów.Tu zastosowano środki ekonomiczno-gospodarcze.Wiedzą,że z Rosją należy współpracować i tak już ma zostać.A jak Polacy za mocno podskoczą to się znów zrzuci z nieba jakiś samolot z prezydentem na pokładzie i obsadzi urząd kukłą.Nie?
Renata (8 lipca 2020 7:52)
Jak wygra PO-trzsask to nigdy się nie rozwinie.Pomoze szwabom i Żydom ,a Polskę zwinie i usiedli w potrzasku.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska  |   gospodarka  |   koronawirus  |   covid-19  |   biznes  |  

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Lokalne Centrum Biznesu powstało w Jaworzynie Śląskiej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij