Późny, ale udany start kolarzy z KWW Nexelo Wałbrzych

Kolarze z KKW Nexelo Wałbrzych zaliczyli dobry start w trudnym sezonie, zajmując wysokie lokaty podczas zawodów Pucharu Polski MTB w Warszawie.

Wyświetl galerię 1/9
Pierwszy start w sezonie to zawsze wielka niewiadoma. Pierwszy start w tak dziwnym sezonie, to większa niewiadoma. Pierwszy start w tak dziwnym sezonie, od razu na Pucharze Polski z międzynarodową rangą to jeszcze gigantyczna niewiadoma. Jak dodamy do tego debiuty w nowych kategoriach wiekowych, to mamy pełny obraz tego z czym zmierzyć musieli się nasi zawodnicy na pierwszej edycji Pucharu Polski MTB w Warszawie.

Ze sprawdzianu wyszli obronną ręką, a to wszystko dzięki ciężkiej pracy i pasji do tego sportu. Na podium Pucharu znalazła się Wiktoria Hejman w kategorii Juniorka Młodsza (3m.) oraz Martyna Tomasik która debiutując w kategorii U23 i Elita zajęła odpowiednio 3 i 7 miejsce. Na szerokie podium wskoczył Filip Brzóska, zajmując 7 miejsce pośród Juniorów. W kategorii Juniorów Młodszych reprezentowało nas aż 6 zawodników, z czego 4 zaliczyła debiut w 75 osobowej stawce walczącej o kwalifikacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym wyścigu 11 miejsce zajął Nataniel Kluss, 17 Dominik Firlej, 18 Paweł Wawrzyńczyk, 23 Paweł Bielecki, 30 Grzegorz Radwański a 31 Gniewko Konsewicz. W wyścigu Juniorek 13 miejsce zajęła Julia Tarnawska.

Kolejne starcie 11 Lipca w Walimiu na drugiej w sezonie 2020 Eliminacji Olimpiady Młodzieży.