Od Akwarium do Zamku Grodno

Nowe Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim zaprasza na zajęcia eko i bioedukacji oraz wycieczki po okolicy z przewodnikiem.

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim znajduje się w malowniczym krajobrazie Jeziora Bystrzyckiego. Nowoczesna, ale ekologiczna bryła budynku doskonale komponuje się z przyrodą, a miejsce jest bardzo atrakcyjne turystycznie i stanowi doskonały punkt startu wycieczek turystycznych. Jest to też znakomite miejsce, w którym można  rozpocząć  zwiedzanie przepięknych zakątków Jeziora Bystrzyckiego i okolicznych atrakcji. Od „Akwarium” bowiem  rozchodzą się szlaki turystyczne do nowo wybudowanej kładki nad Jeziorem Bystrzyckim, Zamku Grodno, zapory wodnej  i platform widokowych.
 
Przy budynku znajduje się płatny parking dla samochodów osobowych, busów, motocykli i kamperów. Główną funkcją obiektu jest punkt informacji turystycznej. Jest to również ośrodek edukacji ekologicznej, dlatego  zapraszamy do Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego na  zajęcia z zakresu ekologii i  bioedukacji dla dzieci i dorosłych. Od początku lipca prowadzone  będą też zajęcia z geologii. Główną atrakcją tego miejsca jest słodkowodne  akwarium, znajdujące się wewnątrz budynku.  W akwarium odtworzono biotop Jeziora Bystrzyckiego, w tym gatunki ryb, żyjące w jeziorze. Podglądając mieszkańców akwarium zobaczymy karpia, słonecznicę, płoć, amura, karasia oraz ulubieńca turystów - suma.
 
Dodatkową atrakcją są wakacyjne rodzinne wycieczki z przewodnikiem z cyklu – Dzień dobry Gmino Walim!, który oprowadzi Państwa po nowych atrakcjach turystycznych Gminy Walim.  Nie zabraknie też historii o Jeziorze Bystrzyckim, legend z Gór Sowich i ciekawostek przyrodniczych.
 
 
Start w każdą sobotę wakacyjną, zbiórka na placu przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” w Zagórzu Śląskim, godz. 11.00.  CORT czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-17.00.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno