Mistrzostwa Europy wygrał... Wałbrzych

To była bardzo dobrze zorganizowana i przeprowadzona impreza. To wielki sukces organizacji IDO w Polsce i pięknego, bardzo interesującego miasta Wałbrzycha - tak podsumowali Mistrzostwa Europy w tańcach hip hop, break dance i electric boogie przedstawiciele Internatonal Dance Organization.

Taki wpis pojawił się tuż po zakończeniu zmagań na stronie internetowej organizacji. Słowa te skierował w stronę organizatorów prezes IDO Michael Wendt. Tak natomiast na gorąco zawody skomentowali adresaci tych słów:
 
- To była bardzo trudna impreza bo nie mieliśmy jeszcze do czynienia z wydarzeniem o takiej skali. Ponad 2800 uczestinków plus osoby towarzyszące, zatem na pewno ponad 4000 osób z całej Europy przyjechało do Wałbrzycha na pięć dni zawodów - mówi prezes Aqua Zdroju Mariusz Gawlik.
 
- Wszsytko poszło zgodnie z planem, według naszych założeń. Zdobyliśmy też wiele doświadczenia i wynosimy sporo ważnych wniosków na przyszłość, dlatego już wiemy jak następną imprezę zrobić jeszcze lepiej - mówi Zbigniew Zasada organizator z ramienia Klubu Tańca Sportowego Sport-Dance.
 
 
Udane zawody i dobra opinia międzynarodowej organizacji mogą być zapowiedzią kolejnych podobnych wydarzeń w naszym mieście. Niestety kalendarz imprez rangi Mistrzostw Europy organizacji IDO jest już zapełniony na najbliższe cztery lata, ponieważ z takim wyprzedeniem planuje się zawody ale organizatorzy zakończonej właśnie imprezy zapowiadają, że będą starać się o kolejne podobne wydarzenia.
 
- Będziemy się starali aby Wałbrzych otrzymał następną imprezę tego typu. Prawdopodobnie będą to Mistrzostwa Europy w tańcach scenicznych, czyli bardziej artystyczna forma ale jakich konkretnie na razie nie będę mówił, żeby nie zapeszać - zdradził nam Zbigniew Zasada.
 
- Zawody zostały dobrze ocenione przez prezesa IDO, który był u nas i obserwował wałbrzyskie zmagania. Oficjalnie w rozmowach z nami zadeklarował, że jeśli w przyszłości będziemy zgłaszać chęć organizacji to z pewnością będzie nas popierał ale trzeba pamiętać, że chętnych do organizacji zawodów międzynarodowych jest wielu - mówi Mariusz Gawlik.
 
- W przyszłym tygodniu odbywają się Mistrzostwa Świata w disco dance w Czechach a w październiku najważniejsza impreza tańców hip hop gościć będzie w Danii. Najwięcej imprez odbywa się w Europie środkowej, z uwagi na to, że najłatwiej jest tu dojechać wszystkim zawodnikom - mówi Barbora Guzdková, główna prowadząca imprezy z cyklu IDO.
 
Najważniejsze, że tysiące osób wyjechało z Wałbrzycha z dobrymi wspomnieniami i znów w świat poszedł pozytywny przekaz o naszym mieście, jako miejscu nowoczesnym i bardzo rozrywkowym.
 
Oficjalne wyniki są przez cały czas uzupełniane na oficjalnej stronie IDO ale już teraz można powiedzieć, że Polacy spisali się bardzo dobrze, wiele razy stając na podium. W klasyfikacji medalowej jesteśmy w ścisłej czołówce wraz ze Słowenią.
 
plr
foto: K. Żarkowski
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno