Michał Dworczyk o sukcesach rządu

- Nie skupiajmy się na kłótniach tylko na współpracy – mówił Minister Michał Dworczyk podczas konferencji na budowie Dworca Wałbrzych Centrum. Mówił o zasługach rządu w rozwój miasta.

Tuż po spotkaniu w Wałbrzychu, minister  spotkał się ze starostą Meziměstí Pavlem Hečko
 
- Za chwilę jedziemy na spotkanie z naszymi partnerami czeskimi. Przypomnę, że w tym tygodniu zostały uruchomione połączenia z Czechami. Jedziemy prowadzić kolejne rozmowy i rozmawiać o intensyfikacji współpracy. Również o kwestiach związanych z infrastrukturą. W tej sprawie wiele się dzieje. To nie tylko rządowa inwestycja w Dworzec Wałbrzych Centrum. Niedaleko stąd przebiega linia kolejowa 285 – bardzo duży projekt (ponad 100 milionów złotych). Projekt łączący Wrocław z Jedliną-Zdrój. - mówił Michał Dworczyk.
 
 
Jako największe sukcesy rządu Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Dworczyk wymieniał m.in. budowę obwodnicy Wałbrzycha.
 
- Muszę się odnieść do słów Pana prezydenta Szełemeja, który ostatnio zaapelował do rządu, by nie przekazywać środków samorządom, tylko ich nie odbierać tych pieniędzy. Muszę powiedzieć, że dla mnie wypowiedź niezrozumiała. Ko przedstawiciel rządu chciałbym się jednoznacznie odnieść. To rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje program zrównoważonego rozwoju kraju. To rząd Prawa i Sprawiedliwości podejmuje działania, dzięki którym nie tylko duże metropolie mogą się rozwijać, ale również mniejsze miasta. To w Wałbrzychu dzięki działaniom Prawa i Sprawiedliwości powstaje obwodnica za ponad 300 milionów złotych. Dzisiaj spotykamy się  na Dworcu Wałbrzych Centrum, który budowany jest od zera i za ponad 15 mln złotych zostanie ukończony do końca tego roku. - mówi Michał Dworczyk.
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno