Wozy strażackie za frekwencję wyborczą

Tuż przed II turą wyborów Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski odwiedza poszczególne powiaty i zachęca do głosowania.

Wojewoda przypomina przede wszystkim o rządowym konkursie na najwyższą frekwencję, w którym do wygrania są... wozy strażackie dla Ochotniczych Straży Pożarnych w najaktywniejszych gminach. W pierwszej edycji podczas pierwszej tury wyborów MSWiA obiecało dostarczyć 16 pojazdów, po jednym na każde województwo. Teraz na drugą turę wzrosła pula a gminy rywalizują w ramach regionów określonych jako dawne województwa.
 
- Teraz jest koncepcja, że promesy na średnie wozy bojowe dla OSP będą rozdane w 49 dawnych województwach. Wracamy do podziału administracyjnego z poprzedniego wieku. W ramach nowych reguł nie mogą ubiegać się już gminy, które wygrały w pierwszej edycji. Nie dotyczy to regionu wałbrzyskiego, bo wygrała gmina Czernica w powiecie wrocławskim. Co ważne, ubiegać się mogą gminy o wielkości do 20 tysięcy mieszkańców - mówi Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.
 
 
Oczywistym warunkiem jest także posiadanie jednostki OSP w danej gminie. Gdyby o wynikach decydowała frekwencja w pierwszej turze to naszym regionie najwyższą zanotowano w Szczawnie-Zdroju (68,19%) ale nie ma tam jednostki OSP, zatem wóz mógłby trafić do drugiej w kolejnej gminy poniżej 20 tys. mieszkańców czyli Kudowy-Zdroju (frekwencja 64,55%)
 
Małą rywalizację o frekwencję próbuje wzbudzić też Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który obiecał zasadzić 100 drzew w dzielnicy naszego miasta, która wykaże się największą aktywnością w niedzielnych wyborach.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno