'Przyjaciel' w TLiA - zobacz spektakl na Facebooku

Zanim widzowie wrócą do teatralnych foteli, mogą z domowych kanap obejrzeć najnowszą produkcję Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu pt. "Przyjaciel".

Spektakl powstał w ramach działań Kultura w Sieci finansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs ogłoszono jeszczcze w czasie, gdy nie było wiadomo jak długo przyjdzie nam pozostawać w domach i choć wiele obostrzeń już nie obowiązuje to jednak wałbrzyskie teatry nie wystawiają spektakli w swoich siedzibach.

 

 

Aby nadrobić stracony podczas lockdown-u czas instytucje kultury przygotowywały różnego rodzaju działania i spektakl "Przyjaciel" jest jednym z nich. Wcześniej mielismy okazję zapoznać się z tym tekstem podczas czytania performatywnego, również udostępnionego w sieci. Tym razem mamy do czynienia z pełnoprawnym spektaklem z udziałem lalek, za którymi tak bardzo tęsknią najmłodsi widzowie.

 

 

"Przyjaciel" to wzruszająca historia o relacji biednego ogrodnika i bogatego młynarza, ukazująca przyjaźń, która nie do końca jest równa i uczciwa. Janek, będący ogrodnikiem zawsze służy pomocną dłonią i radą Młynarzowi, który nie odwzajemnia dobroci młodego chłopaka, a wręcz przeciwnie – wyzyskuje go.

 

 

Spektakl w całości opublikowano w mediach społecznościowych Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Możecie obejrzeć go poniżej:

 

 

scenariusz i reżyseria – Seweryn Mrożkiewicz
scenografia i lalki – Klaudia Laszczyk
muzyka – Anna Mansfeld
obsada – Anna Jezierska, Seweryn Mrożkiewicz
 
 
Spektakl realizowany jest w ramach zadanie #zostanwdomuztlia dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. 

 

plr

foto: ujęcia z filmu

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno