Na Podzamczu powstała Oaza Seniora

Spokój, relaks i odpoczynek tak potrzebne seniorom są dostępne w jednym miejscu. Na Podzamczu przy ul. Hetmańskiej 5G powstał dom dziennego pobytu dla osób starszych „Oaza Seniora”. 

W Oazie Seniora można korzystać z różnego rodzaju sprzętu do rehabilitacji są to m.in. rowery, rotory, fotel do masażu, szarfy, piłeczki i woreczki do ćwiczeń. Dom seniora prowadzony jest przez Fundację Feniks, która posiada 14 letnie doświadczenie w opiece. 
 
- Wraz z personelem mamy duże doświadczenie w prowadzeniu działalności opiekuńczej. W międzyczasie powstał pomysł stworzenia domu dziennego pobytu dla osób starszych. Otworzyliśmy go 1 lipca 2020 roku w dzielnicy Podzamcze przy ulicy Hetmańskiej 5g. Dom czynny jest od 7:00 do 17:00. - mówi Ewa Mizgalska, prezes Fundacji Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Feniks w Wałbrzychu. 
 
Stronę Fundacji Fenik znajdziesz tutaj
 
W domu pomocy można się zrelaksować korzystając z ogródka. Seniorzy mogą skorzystać z leżaków, porozmawiać przy stole i po prostu odpocząć. 
 
- Zapraszamy osoby starsze, samotne oraz nieradzące sobie w czynnościach dnia codziennego. Jeżeli jesteś taką osobą – potrzebujesz opieki i pomocy, chcesz kreatywnie spędzić czas, zapraszamy serdecznie. Zapraszamy również do niewiążącej wizyty w Domu Seniora „Oaza Seniora”. Nasz personel oprowadzi i pokaże, jakie są warunki. Można korzystać z transportu. Dysponujemy odpowiednim samochodem, który przywiezie i odwiezie. Podopieczni mogą tez przybyć do Oazy Seniora własnym transportem. Od godziny 9:00 zaczyna się terapia zajęciowa. - mówi Ewa Mizgalska, prezes Fundacji Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Feniks w Wałbrzychu. 
 
 
- W naszym ośrodku seniorzy będą mogli skorzystać z różnych form terapii zajęciowej, której głównym celem jest utrzymanie, bądź poprawa stanu psychofizycznospołecznego. Nasze zajęcia odbywać się będą zgodnie z możliwościami, preferencjami. Proponujemy m.in. arteterapię (terapię poprzez sztukę), muzykoterapię, biblioterapię, ergoterapię, socjoterapię. Dzięki licznym pomocom i sprzętom multimedialnym, które mamy na stanie – nasi seniorzy będą mogli skorzystać z ćwiczeń i zabaw stymulujących pamięć – mówi Beata Kowalska – Kaleta, terapeuta zajęciowy.
 
Oaza Seniora jest miejscem bezpiecznym. Regularnie jest w nim przeprowadzana dezynfekcja i przeprowadzany jest pomiar temperatury personelu i pensjonariuszy. 
 
- Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Jesteśmy zabezpieczeni przed COVID-19. Dysponujemy płynem do dezynfekcji rąk i wyposażenia obiektu. Dezynfekujemy kilka razy dziennie. - mówi Ewa Mizgalska, prezes Fundacji Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Feniks w Wałbrzychu. 
 
By zgłosić się do domu seniora wystarczy skontaktować się z prowadzącą Fundację Feniks lub przez formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej Fundacji. Korzystać z domu seniora można na różne sposoby i indywidualnie ustalić czas pobytu. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno