Trzynastu kierowców pijanych

Policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym regionie trzynaścioro kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, w tym aż ośmioro rowerzystów. 

Rekordzistka miała 2,77 promila alkoholu w organizmie i doprowadziła do zdarzenia drogowego. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

 

10 lipca około godziny 18:20 policjanci Komisariatu Policji V w Wałbrzychu w Strudze na ul. Głównej dokonali kontroli u 64-letniego mężczyzny jadącego samochodem osobowym. Znajdował się on pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 0,3 promila tej substancji w organizmie. 

 

Następnego dnia około godziny 10:30 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w Rybnicy Leśnej zatrzymali 50-letniego kierującego ciągnikiem rolniczym. W tym przypadku wynik badania to 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Po godzinie 20:00 dzielnicowi piątego komisariatu zatrzymali natomiast na ul. Andersa w Wałbrzychu 40-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Badanie wykazało u kierującego rowerem ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W tym samym dniu w Wałbrzychu na ul. Andersa policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnych dwoje rowerzystów. 36-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a 37-letni kobieta o blisko promil więcej.

 

Niedziela to kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący. O godzinie 8:00 mająca 2,77 alkoholu w organizmie 26-letnia mieszkanka naszego miasta doprowadziła kierowanym przez siebie pojazdem do kolizji drogowej z innym zaparkowanym na ul. Miłej w Wałbrzychu samochodem. Koło godziny 9:30 29-latek na ul. Wrocławskiej został zatrzymanym w prowadzonym przez siebie pojeździe. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po godzinie 12:30 52-letni rowerzysta trafił w Czarnym Borze w ręce policjantów ruchu drogowego.

 

W jego przypadku wynik badania to blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Blisko 2,7 promila wydmuchała wałbrzyszanka zatrzymana o godzinie 14:30 na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Kobieta podczas cofania swoim samochodem uszkodziła inny zaparkowany pojazd.

 

Taki sam wynik badania miał 50-letni rowerzysta zatrzymany koło godziny 15:30 w Nowych Bogaczowicach na ul. Głównej. Późnym wieczorem w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc oraz funkcjonariuszy drugiego komisariatu wpadło jeszcze łącznie trzech rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

 

red

foto: policja

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno