Bezpieczeństwo na 'dwóch kółkach'

Letnia pogoda sprzyja fanom motocykli. To niestety też okres, w którym występuje najwięcej wypadków z ich udziałem. Wałbrzyska policja przypomina zasady bezpieczeństwa, głównie z myślą o użytkownikach jednośladów.

Okres letni to czas kiedy motocykliści widoczni są na drogach naszego miasta oraz regionu. Wałbrzyscy policjanci przypominają użytkownikom jednośladów  o bezpieczeństwie, gdyż są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała.
 
Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także, że osoby przewożone na miejscu pasażera muszą być trzeźwe. Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 150 złotych. Nie dotyczy to motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych.
 
Policja apeluje również do użytkowników samochodów, aby przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy zawsze zachowali ostrożność i za każdym razem spoglądali w lusterka wsteczne. Motocykl może nadjechać w każdym momencie a jest słabiej widoczny od samochodu. Obu stronom przypominamy, że każdy kierujący ma obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno