Menu

Skwer ''Grubego'' w Mieroszowie

W Mieroszowie został symbolicznie otwarty Skwer im. “Grubego”, upamiętniający wydarzenia sprzed blisko 50 lat związanych z realizacją na terenie miasta serialu przygodowego dla młodzieży pt.: “Gruby”.

Skwer ''Grubego'' w Mieroszowie

Serial został zrealizowany na podstawie powieści Aleksandra Minkowskiego pod tym samym tytułem.

 

Tłem dla 7 odcinków  w reżyserii Wojciecha Fiwka, kręconych w roku 1972 były m.in. uliczki Mieroszowa, w tym również rejon obecnego Skweru. 

 

Bohaterami serialu byli uczniowie siódmej klasy, rozpoczynający naukę w nowo otwartej szkole w małym miasteczku na Ziemiach Odzyskanych, tuż po zakończeniu wojny. Niełatwy proces asymilacji osadników, przybywających w 1946 r. na Dolny Śląsk, echa wojenne – stanowią tło dla rozgrywających się na pierwszym planie przygód. 

 

Zdjęcia do serialu kręcono przez pięć miesięcy, a premiera odcinka serialu “Gruby” odbyła się 11 stycznia 1973r.

 

 

 

szl

foto: użyczone/gminamieroszów

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

xyz (17 lipca 2020 10:20)
Cytuję użytkownika: księgowy
Bardzo dobry film i inicjatywa. A czasy wtedy były o wiele zdrowsze i weselsze.Przyszły solidaruchy i zepsuły bo szło nam zbyt dobrze.
Najweselszy kraj w obozie komunistycznym .... a towarzysz stracił milicyjną czy UB-cką emeryturę skoro mu się tak zdrowo i wesoło żyło za komuny? I spałować można było z uśmiechem na twarzy.
księgowy (15 lipca 2020 17:45)
Bardzo dobry film i inicjatywa. A czasy wtedy były o wiele zdrowsze i weselsze.Przyszły solidaruchy i zepsuły bo szło nam zbyt dobrze.
Iwona (15 lipca 2020 12:26)
Moj ukochany film z lat młodości właśnie wczoraj oglądałam z moją wnusia .

Dodaj komentarz

wałrbrzych  |   skwer grubego  |   mieroszów  |   serial  |   mural  |  

Festiwal ''Grubego'' w Mieroszowie. Mija 50 lat od premiery serialu

Gmina Mieroszów z budżetem

Zwiedzili TVN i Warszawę

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij