Ulica Ratuszowa doczekała się remontu

Trwa remont ul. Ratuszowej w dzielnicy Biały Kamień. Inwestycja finansowana jest ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Remontowany jest ponad 260-metrowy odcinek ul. Ratuszowej od skrzyżowania z ul. Andersa w kierunku boisk piłkarskich Aqua Zdroju.
 
- Ta ulica jest ważna, bo kontynuuje projekt przygotowania terenów, które będą się otwierały na inwestycje mieszkaniowe, czyli Osiedle Pod Chełmcem. Rozmawiamy z deweloperami, którzy sami chcą zbudować to osiedle, a to oznaczałoby, że nie będzie to absorbowało środków miasta. Ta ulica stanowi też dojazd do Aqua Zdroju. Po drugiej stronie przedszkola mamy ulicę Piasta, którą w zeszłym roku wyremontowaliśmy z własnych środków, więc ta część dzielnicy Biały Kamień otrzymuje po raz kolejny ważny impuls rewitalizacyjny - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Remont podzielony będzie na dwa etapy i oznaczać będzie utrudnienia w poruszaniu się w tym rejonie.
 
- Od strony ulicy Andersa jest całkowite zamknięcie. Dzięki temu wykonawca ma możliwość wykonania 85% prac rozbiórkowych na całej szerokości jezdni. Przez ten czas utrzymywany będzie dojazd do Aqua Zdroju od strony ul. Piasta. Gdy rozpocznie się drugi etap, dojazd będzie możliwy od strony ul. Andersa, zamknięty natomiast będzie odcinek ul. Ratuszowej od wjazdu do Aqua Zdroju w kierunku stadionu - tłumaczy główny specjalista Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, Andrzej Piękny.
 
 
Wraz z remontem nawierzchni wymieniona zostanie też cała infrastruktura podziemna. Koszt całego przedsięwzięcia to około 1,2 mln zł, z czego połowa finansowana jest ze środków EBI. Remont ma się zakończyć w październiku tego roku.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno