Góry Literatury w Zamku Książ

Po raz drugi zawitał do Zamku Książ Festiwal „Góry Literatury”, którego współorganizatorem jest noblistka, Olga Tokarczuk.

Jest to 6 odsłona polskiego festiwalu literackiego organizowanego od 2015 r. głównie w mieście i w gminie Nowa Ruda który potrwa do 19 lipca 2020 r.  Do Wałbrzycha zawitał na jeden dzień. 

 

- Festiwal „Góry Literatury” to festiwal, który trwa przez cały tydzień. Na jeden dzień zawitał do Wałbrzycha. Jest po raz czwarty w Wałbrzychu, a po raz drugi w Zamku Książ. Z czego bardzo się cieszę. Są wyjątkowi prowadzący m.in. Ojciec Tomasz Dostatni, który właśnie teraz zwierza się Karolinie Korwin-Piotrowskiej. To bardzo ciekawe spotkania, które można przeżyć na Zamku Książ. Niestety trochę w innej formule. Ponieważ pandemia mocno ograniczyła dostępność tego festiwalu. Cieszy mnie, że mimo trudności festiwal się odbywa. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska. 

 
Co jest największą atrakcją festiwalu?
 
-Wszystkie rozmowy są równie interesujące i rozwijające, bo takich gości (pisarzy, publicystów, intelektualistów) na co dzień trudno spotkać w jednym miejscu. Można dzisiaj przysłuchać się ich rozmowom, przede wszystkim taka jest formuła festiwalu. Można porozmawiać tech w przerwach między kolejnymi wypowiedziami, bo Festiwal „Góry Literatury” to festiwal wolności, otwartości  i przede wszystkim nieskrępowanej dyskusji i wymiany zdań. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska. 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno