Nabór ochotników na III turnus służby przygotowawczej

Trwa nabór ochotników na III turnus służby przygotowawczej. Szkolenie rozpocznie się już 5 września i potrwa do 22 grudnia.


W lipcu br. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kłodzku komisja rekrutacyjna przeprowadzi pierwsze rozmowy kwalifikacyjne w postępowaniu rekrutacyjnym do służby przygotowawczej.


Rekrutacja przygtowywana jest z myślą o osobach, które nie odbyły wcześniej służby wojskowej, mają co najmniej 18 lat, przynajmniej wykształcenie gimnazjalne, obywatelstwo polskie, nie były karane i posiadają odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej.

 

Aby zostać ochotnikiem należy złożyć w WKU wniosek o powołanie do służby przygotowawczej, na podstawie którego komisja rekrutacyjna przeprowadzi analizę złożonych dokumentów, a następnie rozmowy kwalifikacyjne. W kolejnym etapie Ci ochotnicy którzy otrzymają rekomendację Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kłodzku zostaną skierowani do Wojskowej Pracowni Psychologicznej w Kłodzku, w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do pełnienia czynnej służby wojskowej, a w przypadku kobiet wydane zostaną skierowania do Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej we Wrocławiu w celu wydania orzeczenia o zdolności do pełnienia czynnej służby wojskowej.

Szeregowy przez okres szkolenia otrzymuje od wojska uposażenie przysługujące żołnierzom, pełniącym służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych wysokości 960 zł. Dodatkowo po zakończonej służbie przygotowawczej otrzyma odprawę pieniężną w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę tj. 2000 zł. Podczas tej służby przysługują również inne uprawnienia takie jak bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę medyczną i stomatologiczną, zniżkę na bilety kolejowe i autobusowe 78%. Co więcej, okres pełnienia służby przygotowawczej wlicza się pracownikowi do okresu zatrudnienia w zakresie wszystkich uprawnień wynikających ze stosunku pracy.

 

Wszyscy chętni muszą zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku, ul. Walecznych 61, tel. 261-647-430.

 

Wnioski składać można od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30,
osoba do kontaktu: Klaudia jagodzińska tel. 261-647-430.

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

wb

foto:ilustracyjne

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno