Diler wpadł przy drobnej kradzieży

32-latek z powiatu dzierżoniowskiego trafił do aresztu po tym, jak znaleziono przy nim 2000 porcji różnych narkotyków. Wpadł bo ukradł w sklepie drobne przedmioty w sumie o wartości poniżej 100 zł.

Dzierżoniowscy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie został ujęty sprawca kradzieży. Po przybyciu na miejsce pracownik sklepu wskazał mężczyznę, który miał w swoim plecaku posiadać towar za który nie zapłacił. Były to przedmioty o małej wartości takie jak: chusteczki, naklejki, latarka, baterie, kłódka i tym podobne. Wszystko o łącznej wartości 83,50 złotych.
 
W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy zatrzymany wykazywał się dużą nerwowością. Już po chwili policjanci poznali prawdziwą przyczynę jego zachowania, gdyż w trakcie sprawdzania zawartości bagażu, poza łupem ujawnili metalowe pudełko z zawartością suszu roślinnego, białego proszku i tabletek.
 
W związku z podejrzeniem, iż mogą to być narkotyki ruszyła lawina czynności procesowych. W miejscu zamieszkania zatrzymanego 32 latka ujawniono kolejne substancje, których posiadanie jest zabronione oraz rośliny konopi innych niż włókniste.  Wstępne badania zabezpieczonych substancji wskazały, że zabezpieczono ponad 92 gramy amfetaminy, 194 gramy marihuany, 211 tabletek ekstazy i 5 krzewów konopi.
 
Mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych i uprawę konopi z których można było pozyskać znaczne ilości marihuany. To nie jest jeszcze koniec sprawy, dlatego Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie, aby zapewnić prawidłowy przebieg postępowania, zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy.  W tym przypadku odpowiedzialność jaką poniesie za kradzież w sklepie jest najmniejszym problemem.
 
opr.plr
foto: KPP w Dzierżoniowie
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno