Koncert finałowy projektu ''Ptaki na moim podwórku''

Po spotkaniach z przyrodnikami czas na muzyczne spotkanie z przyrodą. Artyści z Filharmonii Sudeckiej zaprezentują jak za pomocą instrumentów można naśladować odgłosy przyrody.

Projekt "Ptaki na moim podwórku" realizowany jest przez Filharmonię Sudecką, Zespół Placówek Wsparcia Dziennego MOPS Wałbrzych oraz Spółdzielnię Socjalną - Zielony zakątek. Podczas cyklu spotkań najmłodsi mieszkańcy naszego miasta poznawali ptaki zamieszujące ich najbliższą okolicę. Choć pewnie każdy słyszy ich śpiew na co dzień, niewiele osób wie, jakie gatunki wydają te melodyjne dźwięki.

 

Dotychczas odbyły się dwa spotkania w ramach projektu realizowanego w dzielnicy Nowe Miasto. Na pierwszym z nich dzieciaki poznawały faunę zamieszkującą Park Sobieskiego pod okiem fotografa i przyrodnika Krzysztofa Żarkowskiego.

 

 

Na drugim spotkaniu Robert Bajek z Fundacji Dzika Nadzieja mówił głównie o pomocy, jaką niesie na co dzień chorym i rannym zwierzętom.

 

 

 

Trzecim i ostatnim spotkaniem w ramach tego cyklu będzie koncert muzyków z Filharmonii Sudeckiej. 23 lipca 2020 około godziny 16:00 Trio FANABERIA w składzie Ildiko Juhasz - flet, Sylwia Waindok - flet i Paweł Stuczyński zaprezentuje muzykę naśladującą śpiew ptaków oraz inspirowaną ptasimi zachowaniami.

 

Kliknij w plakat aby dowiedzieć się więcej

 

Koncert odbędzie się przy wejściu na stadion na Nowym Mieście od strony ulicy Żwirki i Wigury. Organizatorzy przypominają o respektowaniu zasad bezpieczeństwa higienicznego: utrzymywaniu bezpiecznej odległości między uczestnikami oraz zakrywaniu ust i nosa maseczką.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno