Kultowa elektronika z czasów PRL

Jeszcze do piątku można w Świdnickim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych obejrzeć kultowe sprzęty elektroniczne, które kilkadziesiąt lat temu służyły naszej rozrywce a dziś wzbudzają nostalgiczne wspomnienia.

To już VI edycja wystawy "Elektronika PRLu", podczas której można zobaczyć polski sprzęt RTV produkowany w ubiegłym wieku - magnetofony szpulowe, kasetowe, gramofony, odbiorniki radiowe, wzmacniacze, amplitunery, zestawy typu wieża, kolumny głośnikowe i wiele innych rzeczy spod znaku Unitra.
 
Podobnie jak w ubiegłych latach, jest to żywa wystawa - większość z prezentowanych urządzeń, pomimo wieku nadal działa. Poznać można różne nośniki, na których zapisywano muzykę, są również udostępnione stanowiska do starych gier komputerowych z tamtego okresu - kultowy Pegasus i Ameprod, czyli polski klon Ponga, na których można pograć.
 
Wystawa potrwa do 26.07.2020r. Znajdziecie ją w nowo odremontowanym budynku Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy, Rynek 39-40, wejście obok Informacji Turystycznej (dawniej księgarnia Empik, Kanappa), na II piętrze (wjazd windą), w godzinach 10:00 - 16:00. Wstęp wolny.
 
 
opr.plr
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno