Głuszycka Biblioteka dla rozwoju lokalnej kultury

Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w okresie od marca do września br. realizuje zadanie pn. Biblioteka- miejsce przyjazne rozwojowi lokalnej kultury - informuje Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP, koordynująca projekt. 

Dzięki pozyskanym środkom, pomieszczenia głuszyckiej biblioteki zostały doposażone m.in. w nowe stoły, fotele, lady biblioteczne, regał dziecięcy, stojak na prasę, by przy okazji organizacji spotkań edukacyjno-kulturalnych wspierać promocję dziedzictwa i zasobów kulturowych, historycznych i przyrodniczych obszaru LGD.
 
Zwieńczeniem projektu będzie zaplanowane na wrzesień br. spotkanie edukacyjne w głuszyckiej bibliotece dotyczące ochrony przyrody z udziałem m.in. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Głuszycy oraz seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także przedstawicieli gmin z obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”. 
 
Przypomnijmy, w ramach projektu grantowego „Dbajmy o naszą lokalną kulturę i dziedzictwo” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała grant w wysokości 15 990 zł.
 
Zadanie „Biblioteka – miejsce przyjazne rozwojowi lokalnej kultury” realizowane jest w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. 
 

szl

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno