Wystawa malarstwa w Starej Kopalni

W piątek 24 lipca o godzinie 18.00, Stara Kopalnia zaprasza na otwarcie nowej wystawy – Mój Świat - malarstwo autorstwa Takisa Makandasisa. 

Artysta urodził się w 1953 r. w Wałbrzychu w rodzinie Greckiej. Jego największą pasją od najmłodszych lat jest malarstwo. Z wykształcenia jest inżynierem, jednak to malarstwo zdominowało całe jego dorosłe życie. Najchętniej maluje architekturę i pejzaże. Jak twierdzi nie ucieka od żadnych tematów. Chętnie sięga do różnych technik malarskich, poszukuje nowych. Zajmuje się również rzeźbą i akwafortą.
 
Ma na swoim koncie ponad 157 wystaw, jego prace prezentowane były na wystawach w kraju m. in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Ełku, Szczecinie, Wałbrzychu i Poznaniu. Systematycznie od wielu lat artysta bierze udział w przeglądach twórczości Stowarzyszenia Plastyków SPA na terenie kraju. Prace artysty były eksponowane poza granicami kraju na wystawach m.in. w Grecji, Austrii, Japonii, Chinach, Francji i Kanadzie. Takis Makandasis współpracuje także z uniwersytetem III wieku w Wałbrzychu. Jest laureatem wielu nagród m. in. Specjalnej Nagrody Prezydenta Warszawy i Miasta Wałbrzycha. Był dwukrotnym stypendystą Miasta Wałbrzycha. Został wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha.
 
Wernisaż odbędzie się w galerii budynku B10 - udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Wystawa będzie czynna do 30 września 2020 r.
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno