120 Terytorialsów złożyło wojskową przysięgę

W sobotę, 18 lipca br.  ponad 120 żołnierzy 16 Dolnośląskiej  Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę na sztandar 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego wypowiadając słowa roty. Uroczystość poprzedziła msza święta, w intencji żołnierzy i ich rodzin w Parafii Wojskowej Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w Żaganiu.

Wyświetl galerię 1/9
Przysięgę złożyło ponad 120 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe. Po podniesieniu flagi państwowej RP i odśpiewaniu hymnu narodowego, do sztandaru wojskowego wystąpiło  czterech elewów szkolenia podstawowego, którzy zostali wyróżnieni złożeniem przysięgi na sztandar 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. Szeregi terytorialsów powiększyły się o osoby o fantastycznych zdolnościach i zainteresowaniach.
 
 
Wśród przysięgających było 16 kobiet. W szeregi wstąpili również nauczyciele, prawnicy, lekarze, w tym ojciec z synem jak i rodzeństwa. Żołnierze OT wywodzą się z różnych środowisk, reprezentują różne zawody, mają różne pasje, ale łączy ich jedno – chcą mieć realny wpływ na budowanie potencjału bezpieczeństwa Polski.  Przysięgającym towarzyszyli żołnierze, którzy przeszli  8- dniowe szkolenie wyrównawcze.
 
 
Na zakończenie odegrano Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego „Marsz Pierwszej Brygady”, a jej zwieńczeniem była defilada wojskowa pododdziałów 16 DBOT.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno