(Nie)Trzeźwy Poranek

Podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do regularnych apeli o trzeźwość za kółkiem.

Ostatnie zdarzenia z udziałem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego obligują policjantów do wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierujących wsiadających „za kółko” po spożyciu alkoholu i stwarzających zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem wałbrzyska „drogówka” 20 lipca w godzinach porannych przeprowadziła działania pod kryptonimem "Trzeźwy poranek" w rejonie ul. Piotrowskiego i Orkana w Wałbrzychu. Łącznie w trakcie akcji funkcjonariusze przebadali 52 kierujących.
 
 
Trzech kierowców – w wieku 34, 52 i 58 lat - jechało swoimi samochodami pod wpływem alkoholu i straciło prawo jazdy. Największe stężenie w swoim organizmie miał 34-letni wałbrzyszanin. U kierującego samochodem osobowym badanie wykazało 0,85 promila alkoholu we krwi.
 
 
Okazuje się, że pomimo wielu apeli wałbrzyszanie wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego w tym zakresie. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapowiadają kolejne tego typu akcje na terenie naszego miasta i gmin ościennych.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno