Menu

List zarządu i pracowników spółki Sanikom

List zarządu, pracowników spółki Sanikom w Lubawce skierowany do byłego przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki, dra Sławomira Maciejczyka, podpisany przez prezesa Sanikom sp. z o.o., Andrzeja Wojdyłę.
List zarządu i pracowników spółki Sanikom
Lubawka, 21 lipca 2020 r.
 
 
Szanowny Pan
Dr Sławomir Maciejczyk
 
Szanowny Panie,
 
w wyniku lipcowych decyzji udziałowców nie jest już Pan Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Sanikom, jak również jej członkiem. Funkcję tę piastował Pan niezmiennie od ponad 5 lat. W polskiej gospodarce odpadowej był to okres trudny, związany z burzliwymi zmianami i ogólnopolskim wzrostem opłat za gospodarowanie odpadów. W tym czasie było nam dane wspólnie uczestniczyć w kolejnych rewolucjach śmieciowych, mierzyć się z lawiną nowych restrykcyjnych przepisów odpadowych, wprowadzanych czasem z dnia na dzień czy zalegającymi w naszych  zakładach hałdami odpadów i związanym z tym pożarem. 
 
Pomimo to dla Sanikomu i udziałowców spółki to dobry okres. Rokrocznie udawało się osiągnąć wymagane przez UE poziomy odzysku odpadów opakowaniowych oraz ograniczyć, zgodnie z wymogami składowanie odpadów biodegradowalnych. Dzięki temu gminy nie zapłaciły kar. Na inwestycję, za Pana kadencji, udało się pozyskać ponad 46 mln zł. To bardzo dużo. Dlatego można było, bez pieniędzy z gmin, zrekultywować stare składowiska odpadów. Możliwe też dzięki temu jest budowanie nowej sortowni oraz przebudowa  starej. Wszystko po to, aby móc przyjąć, coraz większy strumień odpadów selektywnych przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów ich przetwarzania.
W spółce od lat zwracano uwagę na utrzymanie relatywnie niskich kosztów przetwarzania odpadów. Od wielu lat Sanikom, spośród kilkunastu podobnych sortowni, był instalacją najtańszą, co w dużej mierze jest zasługą Pana Przewodniczącego.
 
 
W imieniu Pracowników spółki za to wszystko wyrażamy podziękowania. Dziękujemy za poświęcony naszej spółce czas oraz dzielenie się z nami przeogromną wiedzą, doświadczeniem ekonomicznym i finansowym popartym znajomością branży odpadowej. Nie sposób tego przecenić w okresie dynamicznego rozwoju firmy  i prowadzonych milionowych inwestycji. Dziękujemy Panu za współpracę, prowadzoną w spokojnej, merytorycznej atmosferze, ze zwróceniem uwagi, zarówno na interesy wszystkich udziałowców, jak i spółki. Dziękujemy, że Pana głos w dyskusji był zawsze głosem rozsądku, z jednej strony  wspierającym zarząd w rozwiązywaniu problemów, a z drugiej często ostro recenzującym w rozmowach na temat cen za odpady.
Dziękujemy za ciągłe i nieustanne wspieranie głosu pracowników wyrażanego podczas posiedzeń Rad Nadzorczych,  dzięki czemu w tych trudnych dla branży odpadowej czasach możliwa była rozmowa na temat wynagrodzeń.
 
Szanowny Panie Przewodniczący, Pracownicy i Zarząd Spółki życzą Panu wszystkiego najlepszego oraz  wielu sukcesów w dalszej pracy zawodowej.
 
Andrzej Wojdyła
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lord (23 lipca 2020 12:34)
Wy nie macie co pokazywać w tym portalu???

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Czarny Bór  |   Lubawka  |   Sanikom  |   list  |   pracownicy  |   zarząd  |  

Podobno wałbrzyskie górnictwo zostało zlikwidowane w połowie lat...

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Kolejne pobicie: 16-latkowie skopali rówieśnika

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij