Wakacje w Czarnym Borze (FOTO)

Wycieczki, zabawy w detektywów, szalonych naukowców, warsztaty kulinarne, kowbojska przygoda, a nawet hawajskie party to tylko niektóre atrakcje, z których w lipcu korzystać mogą młodzi mieszkańcy Gminy Czarny Bór. 

Wyświetl galerię 1/27
Warsztaty jak co roku realizuje Biblioteka + Centrum Kultury.  Przepełnione zabawą i pozytywną energią zajęcia odbywają się nie tylko w B+CK, ale również we wszystkich świetlicach wiejskich na terenie gminy.
 
 
Pierwszy wakacyjny tydzień należał do wnikliwych detektywów. Było tajemniczo i zagadkowo. Nie zabrakło podchodów z łamigłówkami na miarę Sherlocka Holmes'a i doktora Watsona oraz gry terenowej na Głazach Krasnoludków, ale prawdziwym hitem detektywistycznych zajęć było spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach. Uczestnicy dowiedzieli się jak wyglądają procedury na miejscu kryminalnego zdarzenia, a przede wszystkim jak ściąga się odciski palców. Na ostudzenie mocnych wrażeń doskonałe okazało się… czekoladowe fondue, oczywiście przygotowane samodzielnie w ramach warsztatów kulinarnych.
 
 
Kolejny wakacyjny tydzień przepełniony był atrakcjami na miarę Dzikiego Zachodu. Gorączka złota, kurz w nosie, oczach i ustach to właśnie zajęcia pod hasłem „Między nami kowbojami”. Warsztatowicze uczyli się sztuki szycia sakwy na skarby, chwytania na lasso, rzutu podkową, tworzyli listy gończe, a w poszukiwaniu drogocennego kruszcu odwiedzili Kopalnię Złota w Złotym Stoku.  Odbyły się też  iście kowbojskie zawody kulinarne. Blisko 50 cukierników stanęło do walki o tytuł Ciasteczkowego Mistrza Dzikiego Zachodu. Było głośno, wesoło, smacznie i kolorowo, a to dopiero półmetek wakacji.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno