Odnowiony basen odkryty w Jaworze

Jawor jeszcze w tym sezonie doczeka się otwarcia odkrytej pływalni. Mieszkańcy Wałbrzycha mogą patrzeć z zazdrością, porównując historię swojego plenerowego basenu.

Pływalnia w Jaworze została zamknięta w 2012 roku z powodu złego stanu technicznego. Miasto jednak nie skreśliło obiektu a postawiło na pełną rewitalizację, której efekty już możemy oglądać i jak zapowiada burmistrz Jawora Emilian Bera, w sierpniu pierwsi goście będą mogli wskoczyć do wody.

 

 

Tak wygląda obecnie obiekt w Jaworze (relacja Telewizji Jawor):

 

 

Widok cieszy oczy ale wielu wałbrzyszan chciałoby taki obiekt u siebie. Tymczasem zamknięty dwa lata później basen przy ul. Bystrzyckiej prezentuje się tak:

 

 

Nadzieja dla wałbrzyszan pojawiła się wraz z pomysłem zbudowania nowej odkrytej pływalni w naszym mieście. W internetowej sondzie domagało się tego wielu mieszkańcó naszego miasta, więc władze postanowiły poczynić w tym kierunku działania. W styczniu, pod fachowej analizie wskazano nawet potencjalnie najkorzystniejszą lokalizację (teren obecnego stadionu przy Aqua Zdroju). Potem przyszła pandemia i Aqua Zdrój z trybu rozwojowego przeszedł w stan zarządzania kryzysowego i trudno w tej chwili stwierdzić jaki los czeka ten projekt.

 

Obecnie najbliżej Wałbrzycha funkcjonują odkryte pływalnie w Świebodzicach i Głuszycy.

 

plr

foto: FB Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, archiwum

video: Telewizja Jawor

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno