Menu

Stara Kopalnia promowała się nad morzem

Stara Kopalnia podsumowuje kończący się weekend. Sporo działo się w samym obiekcie ale pracownicy obecni byli w wielu różnych miejscach, promując Centrum Nauki i Sztuki, zachęcając turystów do odwiedzin.

Stara Kopalnia promowała się nad morzem
W piątek, późnym popołudniem, w galerii budynku B10 w Starej Kopalni rozpoczęło się otwarcie wystawy Mój Świat-malarstwo autorstwa Takis’a Makandasisa – wałbrzyskiego artysty pochodzącego z greckiej rodziny.
 
Więcej na temat wystawy przeczytasz TUTAJ.
 
 
26 lipca odbyła się pierwsza w okresie wakacji Rodzinna Niedziela. Uczestnicy mogli skorzystać z zajęć edukacyjnych Szychta Fuksów – pierwsza zmiana młodych górników, podczas których mogli poznać lepiej specyfikę pracy górnika oraz z warsztatów ceramicznych. Na kolejną Rodzinną Niedzielę Stara Kopalnia zaprasza 30 sierpnia. Od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia edukacyjne i gry terenowe w ramach oferty „Wakacje w Starej Kopalni”, z kolei w każdy dzień tygodnia instytucja zaprasza do Centrum Ceramiki Unikatowej na warsztaty z kalkomanii i tworzenia małej formy rzeźbiarskiej. Szczegóły oferty i warsztatów znajdują się na stronie Starej Kopalni.
 
W dniach 23-26 lipca Stara Kopalnia wraz z Urzędem Miasta, Muzeum Porcelany, Palmiarnią oraz Zamkiem Książ promowała ofertę turystyczną Wałbrzycha w mieście partnerskim Jastarnia. Na stoisku promocyjnym każdy zainteresowany mógł uzyskać wiele informacji o Wałbrzychu i Dolnym Śląsku oraz otrzymać materiały atrakcji turystycznych regionu. Dodatkowo prowadzone były konkursy z nagrodami oraz warsztaty artystyczne, z których korzystały zarówno dzieci, jak i dorośli. Zainteresowanie Wałbrzychem i jego szeroką ofertą turystyczną było ogromne – codziennie stoisko odwiedzali turyści zainteresowani informacjami o mieście, ale i o całym regionie. Partnerami stoiska był Biuro Promocji i Obsługi Ruchu Turystycznego w Jastarni, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Merida oraz Śnieżka ZPC.
 
 
 
W ten sam weekend Stara Kopalnia promowała swoją ofertę w wałbrzyskiej Palmiarni, a wspólnie z Muzeum Porcelany w Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. Do końca września trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany – kupując bilet na zwiedzanie jednego obiektu otrzymujemy zniżkę w wysokości 10% w drugiej instytucji. Oba muzea znajdują się w centrum Wałbrzycha więc jest to idealna opcja na  jednodniowe zwiedzanie miasta.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jan z Świdnicy (27 lipca 2020 13:24)
Cytuję użytkownika: Felek
Podsumowanie, czyli ile na minusie po weekendzie...
2,36 zł wiec nie jest źle
Felek (27 lipca 2020 10:15)
Podsumowanie, czyli ile na minusie po weekendzie...

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Stara Kopalnia  |   promocja  |   stoisko  |   weekend  |   podsumowanie  |  

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Koegzystencja - ostatnia w tym roku wystawa w BWA (FOTO)

Kolejne pobicie: 16-latkowie skopali rówieśnika

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij