Zapraszamy na Rajd Pojazdów Zabytkowych

Stowarzyszenie Moto Weteran Wałbrzych zapraszaa na VIII Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych pt. „Śladami Księżnej Daisy”, który odbędzie się w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia 2020 roku w Wałbrzychu i okolicach. Motywem przewodnim tegorocznego rajdu jest postać Księżnej Daisy – pani na zamku Książ w Wałbrzychu (niem. Fürstenstein), filantropki, pacyfistki oraz autorki pamiętników.

Trzydniowa impreza pod znakiem zabytkowych legend motoryzacji rozpocznie się 31 lipca. To głównie dzień zaplanowany na zgromadzenie, zameldowanie i integrację uczestników. Dla nich przewidziano wieczorem zwiedzanie Zamku Książ (trasa nocna) ale już od godziny 13:00 będzie można spotkać pojazdy w okolicy zamku.

 

Drugi dzień to właściwy rajd, podczas którego będzie można podziwiać samochody w różnych częściach naszego regionu. Zaplanowano przejazdy ulicami Wałbrzycha, Świebodzic, Witoszowa. Trasa kończy się w Starej Kopalni, gdzie będzie najlepsza okazja do obejrzenia wszystkich samochodów czy porozmawiania z właścicielami. Po powrocie do Książa odbędzie się rozdanie nagród i Bal Komandorski dla uczestników.

 

Trzeciego dnia rajdowcy, którzy nie zdążyli wcześniej, będą indywidualnie zwiedzać Zamek Ksiaż i Starą Kopalnię, więc również tego dnia można wypatrywać nietuzinkowych pojazdów na naszych ulicach.

 

Więcej informacji i zapisy na Rajd znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

 

Zdjęcia z zeszłorocznej edycji Rajdu zobaczycie TUTAJ.

 

plr

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno