Podsumowanie weekendu: 6 pijanych kierowców i kolizja

Wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali w ostatni weekend aż 6 pijanych kierowców. Najwięcej, bo ponad 2 promile miał rowerzysta z Zagórza Śląskiego. W niedzielę na drodze pomiędzy Olszyńcem, a Wałbrzychem doszło również do poważnie wyglądającej kolizji.

Podczas przeprowadzonej w piątek akcji „Trzeźwy poranek” policjanci na ul. Orkana w Wałbrzychu sprawdzili stan trzeźwości blisko 190 kierowców. Wtedy to, doszło do zatrzymania 45-letniego wałbrzyszanina, który wsiadł „za kółko” pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał blisko pół promila. 

 

Również w piątek około godziny 21:00 na ul. Andersa  do kontroli drogowej nie zatrzymał się 34-letni mężczyzna. W jego przypadku wynik badania to ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kolejny kierujący, który miał 0,39 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany  na ul. Armii Krajowej. 30-letni wałbrzyszanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

W niedzielę zatrzymano łącznie trzech nietrzeźwych. Pierwszego złapano w Głuszycy z wynikiem 0,79 promila, drugiego na ulicy Uczniowskiej z wynikiem 1,5 promila, a trzeciego w Zagórzu Śląskim z ponad 2 promilami we krwi. 

 

Kolizja spowodowana była niedostosowaniem prędkości do aktualnych warunków. Kierujący samochodem osobowym na luku drogi pomiędzy Olszyńcem, a Wałbrzychem przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z innym prawidłowo jadącym pojazdem. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało.

szl

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno