Ja się nie zmieszczę?

Zlekceważył znak zakazu ograniczający wjazdu pojazdów o wysokości powyżej 3,6 m i uderzył kontenerem o wiadukt kolejowy. Kierujący ciągnikiem siodłowym doprowadził tym samym do kilkugodzinnych utrudnień na drodze krajowej K-35 w miejscowości Kowalowa.

Pas ruchu w kierunku Wałbrzycha był zablokowany, po tym jak kierujący ciągnikiem siodłowym zahaczył przewożonym na naczepie kontenerem o wiadukt kolejowy, który to następnie zsunął się na bariery energochłonne ustawione przy jezdni. Funkcjonariusze wprowadzili na miejscu kolizji ruch wahadłowy i ręcznie kierowali nim przez kilka godzin - do zakończenia działań. Na szczęście konstrukcja wiaduktu nie uległa znacznemu uszkodzeniu i został on dopuszczony do dalszej eksploatacji.
 
 
Przypomnijmy, że za niezastosowanie się do znaku B-16, zakazującego wjazdu pojazdom o wysokości przekraczającej – tak jak w tym przypadku - 3,6 m, policjanci wg taryfikatora mogą nałożyć grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie 500 zł i 6 pkt. I taki właśnie otrzymał kierujący zestawem pojazdów.
 
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno