Aperto w Starej Kopalni

Wałbrzyski zespół wokalno-instrumentalny Aperto ma już 10 lat. Z okazji jubileuszu, zespół zagrał koncert w Starej Kopalni.


- Zespół Aperto ma 10 lat, zmienił się przede wszystkim skład. Przez wiele lat przewinęło się wiele osób. Naszym sukcesem jest, że jest kilka osób, które są od samego początku i z nami śpiewają. Zmieniają się przede wszystkim ludzie. Przychodziły małe dzieci z podstawówki, teraz mamy już osoby które studiują, pracują. Możemy być razem, razem śpiewać - mówi założycielka zespołu Aperto, Paulina Wójcik.

Przez lata w zespole zmieniła się warstwa muzyczna.

- Na początku to był zespół jedynie wokalny. Ja przygrywałam na gitarze, dzieci po prostu śpiewały. Z czasem okazało się że dzieciaki mają potrzebę grania na instrumentach, także mamy teraz gitarzystów, mamy klawisze w swoim zespole. Dzieci chcą uczyć się grać, chcą śpiewać. Każde z nich ma inne gusta muzyczne i na co dzień słucha czegoś innego. Tutaj w zespole uczą się jak grać i jakie rodzaje muzyki istnieją. Myślę że do każdego rodzaju można dzieci przekonać - dodaje Paulina Wójcik.- Teraz przygotowywaliśmy się do 10 lecia. Jest to dla nas wielkie święto, urodziny. Byliśmy zajęci próbami i tym by się do koncertu przygotować. Po koncercie wakacje i odpoczywamy, wtedy dopiero będziemy snuć plany na kolejny rok - mówi założycielka zespołu Aperto, Paulina Wójcik.

 

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

pm

foto:pm
 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno