Zdolni uczniowie obdarowani

Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień - Konradów tradycyjnie rozdała dzieciakom wyprawki szkolne za dobre wyniki w nauce.

W tym roku obdarowanych zostało 100 młodych wałbrzyszan. Co znalazło się w pakiecie wyprawkowym?
 
- Wybrałem sobie różne zeszyty z plecakiem i wszystko mi się bardzo podoba - mówi Wojtek, uczeń z Wałbrzycha.
 
- Plecaki, piórniki i zeszyty, wszystko z pierwszej półki. Dzieci zostały obdarowane za dobrą naukę bo wena w nich jest i chcemy dać świadectwo, że z najmniejszym uczniem my społecznicy i samorządowcy jesteśmy. Uważam, że każde obdarowane dziś dziecko wyszło radosne i serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że kolejny rok mamy przepiękne kolorowe wyprawki, którymi możemy obdarować wałbrzyskich uczniów - mówi przewodniczący RWS Biały Kamień - Konradów, Ryszard Nowak.
 
 
- To bardzo cenna inicjatywa organizowana co roku przez pana radnego Nowaka. Dzieci się już przyzwyczaiły i dzięki temu ciężko pracują cały rok by utrzymać dobre oceny, które pozwolą zdobyć nagrody i cieszyć się nimi w nowym roku szkolnym - mówi Wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Miniony rok szkolny był wyjątkowo trudny, również dla dzieciaków, które musiały uczyć się zdalnie. Mimo to jak widać sporo z nich potrafiło w tych nadzwyczajnych warunkach osiagać dobre wyniki.
 
- Warto się uczyć dla różnych nagród w szkole i mieć z tego satysfakcję. Zdobyłam dużo nagród, brałam udział prawie we wszystkich konkursach - mówi Oliwia, wałbrzyska uczennica.
 
 
- Wszyscy każdego dnia uczyliśmy się czegoś nowego. Myślę, że dosyć dobrze przeszliśmy przez ten niezwykle trudny okres. To zasługa zarówno dyrektorów jak i nauczycieli oraz rodziców, którzy włożyli ogromny wysiłek w to, by wszystko razem spiąć. Te wakacje są załużone dla wszystkich - podsumowuje Sylwia Bielawska.
 
Wakacje w RWS-ie w tym roku są inne niż dotychczas ale członkowie Rady starają się mimo trudnych warunków zapewnić dzieciakom atrakcje w wolnym czasie.
 
- Wakacje odbywają się w okrojonym składzie w grupach do 10 osób. To rodzice na własną rękę prowadzają dzieci do Starej Kopalni, Aqua Zdroju czy jeździmy do Jedliny-Zdroju na lody. My zapewniamy karnety i wejściówki. Świetlica niestety nie jest czynna - mówi Ryszard Nowak.
 
Również ze względu na reżim sanitarny w tym roku wydawanie wyprawek podzielono na trzy dni, by nie gromadzić wszytkich stu obdarowanych w jednym miejscu i jednym czasie.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno