Rękodzieło i maszyny do szycia

We wrześniu 6-klasiści z PSP nr 5 w Wałbrzychu będą mieli okazję spróbować swoich sił w rękodzielnictwie. #Projekt Rękodzieło będzie realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest Justyna Drapała z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Jej zamysłem było zachęcić młodych ludzi do odkrywania swoich zdolności manualnych.
 
- Chcemy zaszczepić w dzieciakach żyłkę rękodzielniczą. Razem będziemy tworzyć fajne projekty, między innymi w technikach decoupage, scrapbooking. Dzieciaki będą mogły też nauczyć się szyć na maszynie. Oprócz tego projekt polega na współpracy między kulturą a oświatą i mamy nadzieję, że tym projektem rozpoczniemy jakieś szersze działania, a na kolejne warsztaty znajdą się inne chętne szkoły. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury zawsze jesteśmy otwarci na wszelką formę współpracy z okolicznymi placówkami - mówi Justyna Drapała, koordynatorka #Projektu Rękodzieło.
 
 
Część warsztatów poprowadzą animatorki z WOK-u, natomiast w tajniki obsługi maszyny do szycia wprowadzać będzie Urszula Nowicka z Pracowni Artystycznej Krawieckiej i Rękodzielnictwa UL-KA.
 
- Szycie na maszynie to też taka nietuzinkowa rzecz, bo zazwyczaj już nikt się tym nie zajmuje, a chcemy pokazać, że bez względu na posiadane umiejętności, każdy może nauczyć się szyć - zapowiada Justyna Drapała.
 
 
Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury udało się pozyskać 10 tysięcy złotych. Projektem objętych zostanie 80 uczniów z PSP nr 5 w Wałbrzychu. Zajęcia ruszają we wrześniu.
 
plr
foto: archiwum, TV Wałbrzych, pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno