Menu

Zamknęli oddział ''covidowy' w Wałbrzychu

Rekordowy przyrost zakażeń w Polsce nie odzwierciedla sytuacji w naszym województwie. Na Dolnym Śląsku sytuacja jest obecnie na tyle opanowana, że zarząd województwa zdecydował się zamknąć jednoimienny szpital zakaźny w Wałbrzychu a pacjenci z koronawirusem trafiać będą do innych placówek, bo jest tam wiele wolnych miejsc.

Zamknęli oddział ''covidowy' w Wałbrzychu
Jednoimienny szpital zakaźny, dedykowany pacjentom zakażonym koronawirusem lub z podejrzeniem zakażenia funkcjonował w Wałbrzychu przy ul. Batorego od 13 marca. Oznaczało to jednak wiele utrudnień w funkcjonowaniu całego szpitala im. Sokołowskiego, bo placówka musiała poświęcić kilka oddziałów, które mieściły się w tym budynku.
 
- Wracamy do działania szpital sprzed ogłoszenia stanu pandemii. Decyzją z 13 marca zostały wstrzymane przyjęcia na oddziały rehabilitacyjne, bo w szpitalu na Batorego mieściły się w budynku, który jako jedyny pozwalał na przyjmowanie, diagnostykę i leczenie chorych z covidem - mówi Mariola Dudziak, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.
 
 
Gdy sytuacja epidemiczna w naszym regionie dynamicznie się rozwijała, starano się przygotować dużą liczbę łóżek dla pacjentów w różnym stanie. Przez moment funkcjonowało nawet izolatorium w Szczwnie-Zdroju. Zostało ono jednak zamknięte bo okazało się, że w szpitalu nie doszło do przepełnienia. W ostatnim czasie na oddziale "covidowym" przebywało zaledwie 5 pacjentów, więc zdecydowano, że nie ma sensu już go utrzymywać, bo niepotrzebnie utrudnia pracę całej placówki.
 
- Od kilku tygodni ilość chorych pacjentów w całym oddziale nie przekraczała 5-6 osób a w związku z tym były zlikwidowane trzy oddziały rehabilitacyjne i oddział infekcyjny. Stwierdzono, że ilość łóżek we Wrocławiu czy w Bolesławcu wystarczy na leczenie chorych na Dolnym Śląsku - twierdzi Mariola Dudziak.
 
Zmiany odczują przede wszystkim pacjenci, którzy czekali na przyjęcie na wymienione oddziały.
 
 
- Pacjenci na kardiologii, po kardiologii, po zawałach nie mieli rehabilitacji. Również osoby po operacjach endoplastyki czy udarowi nie mieli być gdzie rehabilitowani. Decyzją z 22 lipca przywrócono normalne działanie, więc wracamy do pełnego funkcjonowania we wszystkich tych zakresach - informuje Mariola Dudziak.
 
 
Ewentualni zakażeni z Wałbrzycha i regionu kierowani będą do placówek do Wrocławia lub Bolesławca. Sytuacja ta jednak może się zmienić, bo w przypadku wystąpienia ponownie dużej liczby zakażeń w regionie, władze województwa mogą podjąć decyzję o ponownym uruchomieniu jednoimiennego szpitala zakaźnego w Wałbrzychu.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marco (2 sierpnia 2020 22:12)
Cytuję użytkownika: Geniusz
Tu zamyka bo ni ma covida, ale każe nosić maseczki bo jest. Klasyczne rozdwojenie jaźni.
Rzeczywiście jestes geniuszem
Geniusz (1 sierpnia 2020 7:46)
Tu zamyka bo ni ma covida, ale każe nosić maseczki bo jest. Klasyczne rozdwojenie jaźni.
lancet (31 lipca 2020 11:16)
A co będzie jak na jesieni będziemy mieli drugą falę epidemii?Czy ponownie będziecie ewakuować odziały rehabilitacyjne aby uruchomić łóżka zakaźne?Czy wy myślicie nad tym co robicie,czy tylko jesteście zdani na nerwowo-psychotyczne stany dr Szełemeja.Nie byłoby całego zamieszania gdybyście w roku 2018 nie pozwolili temu szaleńcowi na likwidację oddziału zakaźnego znajdującego się w osobnym budynku i przystosowanego w pełni wraz z wyszkolonym zespołem lekarzy i pielęgniarek do obsługi pacjentów.
Bolo (31 lipca 2020 8:20)
Zamknięcie oddzialu- Mariola Dudziak.Otwarcie oddziału- Roman Szełemej. Oto sztuka lansu.
Radek (31 lipca 2020 8:10)
Cytuję użytkownika: Ryszard
Dziękujemy Wam za wspaniałomyślność. Niech obiadów i pizzy Wam nigdy nie zabraknie.
Nie miej pretensji do pracowników szpitala bowiem to nie oni decydują.Decyzje podjął dr Szełemej bo ucieka łatwy pieniądz z rehabilitacji kardiologicznej oraz neurologicznej.
księgowy (30 lipca 2020 18:54)
I obyście mogli dzięki tysiącom zgromadzonych respiratorów udać się na wycieczkę na orbitę.
Ryszard (30 lipca 2020 13:25)
Dziękujemy Wam za wspaniałomyślność. Niech obiadów i pizzy Wam nigdy nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   szpital  |   sokołowskiego  |   zakaźny  |   jednoimienny  |   covid  |   zamknięcie  |   rehabilitacja  |   koronawirus  |  

Roman Szełemej w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

''Dzień dobry Wałbrzych'' - podcasty na portalu walbrzych24.com

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij