Biegnie ''setkę'' dla Miłosza

Punktualnie o 5:00 Krystian Włodarczyk rozpoczął najtrudniejsze wyzwanie w swojej sportowej karierze. Jego celem jest przebiegnięcie 100 km i zebranie funduszy na leczenie chorego na artogrypozę Miłosza.

- Moja przygoda z bieganiem zaczęła się dokładnie 27.12.2015 roku. Tego dnia przebiegłem pętlę dookoła Podzamcza w 30 minut. Dzień wcześniej wypaliłem ostatniego papierosa. Sport pomógł mi w zerwaniu z nałogiem ale uzależnił głównie od biegania - mówi o sobie Krystian Włodarczyk.

 

W pewnym momencie zdał sobie sprawę, że może biegać nie tylko dla siebie ale też jest to doskonały sposób by pomagać innym. Zdecydował się dedykować wiele swoich startów na różnych zawodach synowi swojej kuzynki - Miłoszowi, który cierpi na artogrypozę.

 

Tym razem postanowił przełamać wszelkie swoje bariery, bo choć brał udział w wielu trudnych biegach górskich, to jeszcze nigdy nie przebiegł za jednym razem dystansu 100 km. Zaplanował symboliczną trasę, która wiedzie od jego domu do Kościelnik Dolnych, czyli do domu Miłosza.

 

 

Wystartował dziś o godzinie 5:00 i zamierza jeszcze dziś wieczorem dotrzeć do celu. Według naszych obliczeń w chwili pojawienia się tego artykułu powinien zbliżać się do Bolkowa, mając za sobą 1/5 trasy czyli około 20 km.

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć trasę biegu

 

Aby pomóc Miłoszowi, pieniądze można wpłacać na podany poniżej numer konta bankowego: 

 
DOLNOŚLĄSKA FUNDACJA ROZWOJU OCHRONY ZDROWIA
Konto dla darowizn — 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 w treści przelewu
"PAPUŻKA"
 
1% podatku — KRS 00 000 50135 cel szczegółowy "PAPUŻKA" 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno