135 laptopów dla dzieci z powiatu świdnickiego

Kolejne środki trafiają do rodzin zastępczych powiatu świdnickiego. Tym razem pochodzą one  z unijnego projektu. Wkrótce do rodzin i dzieci z placówek opiekuńczo - wychowawczych trafi 135 laptopów.

Pieniądze w kwocie 453 tys. zł, które lada chwila trafią do powiatu świdnickiego, a konkretnie do rodzin zastępczych działających na terenie powiatu świdnickiego oraz dzieci z placówek opiekuńczo - wychowawczych pochodzą z projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.
 
Wojewoda Dolnośląski dokonał podziału środków znajdujących się w dyspozycji województwa dolnośląskiego na poszczególne powiaty.
 
- Do naszego powiatu trafiło 453.550,00 zł. Te środki pozwolą nam na zakup 135 laptopów, 1 monitora, 7 szt. sprzętu audiowizualnego, 2 oprogramowań dla dzieci z niepełnosprawnościami – mówi Katarzyna Dudkiewicz, kierownik Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej.
 
Powiat zakupi też dodatkowe środki ochrony indywidualnej w postaci maseczek, rękawiczek, płynów dezynfekcyjnych oraz zostanie wyposażone 1 miejsce do kwarantanny w placówce opiekuńczo – wychowawczej.
 
Przypomnijmy, iż wcześniej do rodzin trafiło 13 komputerów od mieszkańców powiatu, którzy odpowiedzieli na opublikowany przez PCPR apel dotyczący dobrowolnego przekazania sprzętu komputerowego.
 
- To ogromna pomoc dla naszych rodzin, które w okresie pandemii oraz zdalnego nauczania, które wymusiła zostały postawione przed problemem nieposiadania w domu koniecznego sprzętu komputerowego. W wielu naszych rodzinach, nawet dla kilku dzieci, w domu był tylko dostępny jeden komputer. Teraz na szczęście to się zmieni – mówi Katarzyna Dudkiewicz.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno