Menu

Nowa siedziba policji

Komisariat pierwszy i piąty zostały oficjalnie połączone. Nowa siedziba obu tych jednostek znajduje się przy ul. Łączyńskiego 34 w Szczawnie-Zdroju.

Nowa siedziba policji

Od sierpnia służbę pełnią w nim funkcjonariusze, którzy do tej pory pracowali w dotychczasowych komisariatach - pierwszym przy ul. Wrocławskiej oraz piątym przy ul. Andersa w Wałbrzychu. 

 

W komisariacie zaprojektowanym oraz wykonanym według standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych w Policji, już teraz służbę pełni blisko 80 policjantów oraz pracowników Policji. Swoim zasięgiem objął on Podzamcze, Piaskową Górę, Poniatów, Lubiechów, Książ i Biały Kamień, gminę Szczawno-Zdrój, miejscowości wchodzące w skład gminy Stare Bogaczowice oraz Nowy i Stary Julianów.

 

Przypomnijmy, że poprzedni wykonawca odstąpił od umowy. Budowę komisariatu rozpoczęto w 2016 roku, jednak przeszkodą okazał się brak środków na kontynuowanie prac.

 

 

Budowa nowego komisariatu to koszt blisko 21 mln zł. Projekt zakładał m.in. budowę strzelnicy, nowoczesnych biur i kojców dla psów. 

 

Oficjalne, symboliczne otwarcie zaplanowano na 4 września tego roku.

 

szl

foto: użyczone/archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Moherowy Pisior (6 sierpnia 2020 12:37)
Cytuję użytkownika: Jaroslaw
A TO JUZ NIE BEDZIE KATOWNI NA MIJANCE ?
Katownia jest tam gdzie są kaci.
Zaniepokojona matka (4 sierpnia 2020 14:08)
Cytuję użytkownika: Ryszard
Tylko policjantów brak.
Nie szkodzi. Jak maja być policja partyjno religijną to lepiej zeby jej wcale nie było
Ryszard (4 sierpnia 2020 11:45)
Tylko policjantów brak.
Ekonom (4 sierpnia 2020 10:24)
A nie lepiej połączć siedzibę prezydenta i starosty w jednym budynku?Jakie oszczęności.Akurat na czas pandemii.
Pan (4 sierpnia 2020 9:27)
W całej Polsce powstają nowe komisariaty by było ich więcej.W Wałbrzychu likwidują tworzą jeden twór . Oszczędności?Czy ktoś ma w planie zająć niezły budynek!
Komisarz. Rex. (4 sierpnia 2020 0:48)
Kpina po prostu kpina.
Glupi (3 sierpnia 2020 23:37)
Cytuję użytkownika: ao
a kto tam bedzie komendantem?
FELEK.
ao (3 sierpnia 2020 22:29)
a kto tam bedzie komendantem?
Patrycja (3 sierpnia 2020 21:04)
A jak będzie się coś działo na piaskowej czy podzamczu to dojazd i tak zajmie im co najmniej godzinę????????????
Krzysztof (3 sierpnia 2020 17:42)
Cytuję użytkownika: Jaroslaw
A TO JUZ NIE BEDZIE KATOWNI NA MIJANCE ?
Teraz w szczawnie będą zapierdalac
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

policja  |   wałbrzych  |   komisariat  |  

Wałbrzyski policjant z medalem mistrzostw świata w kickboxingu

Grozi mu 10 lat więzienia

Zwłoki mężczyzny na Placu Zabaw w Boguszowie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij