Nowa siedziba policji

Komisariat pierwszy i piąty zostały oficjalnie połączone. Nowa siedziba obu tych jednostek znajduje się przy ul. Łączyńskiego 34 w Szczawnie-Zdroju.

Od sierpnia służbę pełnią w nim funkcjonariusze, którzy do tej pory pracowali w dotychczasowych komisariatach - pierwszym przy ul. Wrocławskiej oraz piątym przy ul. Andersa w Wałbrzychu. 

 

W komisariacie zaprojektowanym oraz wykonanym według standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych w Policji, już teraz służbę pełni blisko 80 policjantów oraz pracowników Policji. Swoim zasięgiem objął on Podzamcze, Piaskową Górę, Poniatów, Lubiechów, Książ i Biały Kamień, gminę Szczawno-Zdrój, miejscowości wchodzące w skład gminy Stare Bogaczowice oraz Nowy i Stary Julianów.

 

Przypomnijmy, że poprzedni wykonawca odstąpił od umowy. Budowę komisariatu rozpoczęto w 2016 roku, jednak przeszkodą okazał się brak środków na kontynuowanie prac.

 

Budowa nowego komisariatu to koszt blisko 21 mln zł. Projekt zakładał m.in. budowę strzelnicy, nowoczesnych biur i kojców dla psów. 

 

Oficjalne, symboliczne otwarcie zaplanowano na 4 września tego roku.

 

szl

foto: użyczone/archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno