Bon Turystyczny w Starej Kopalni

Stara Kopalnia znalazła się na liście podmiotów akceptujących Bon Turystyczny.  Cała akcja ma na celu wsparcie rodzin oraz branży turystycznej dotkniętej skutkami pandemii COVID-19.  

Z bonu  w wysokości 500 zł mogą skorzystać rodzice posiadający co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia, w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności wysokość bonu wynosi 1000 zł. Bon można zrealizować na terenie całej Polski – można nim opłacić zarówno noclegi, jak również imprezy turystyczne organizowane przez touroperatorów. 
 
W ramach bonu w Starej Kopalni można skorzystać z usług noclegowych – jest to świetna opcja dla całej rodziny ponieważ obiekt położony jest w centrum Wałbrzycha i znajdujące się na terenie Starej Kopalni pokoje gościnne stanowią doskonałą bazę wypadową, a sama instytucja posiada szeroką ofertę skierowaną zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
 
Bonem można płacić za wybrane usługi turystyczne do 31 marca 2022 roku. Więcej informacji na temat całej akcji i warunków korzystania z bonu znajduje się na stronie: bonturystyczny.polska.travel.
 
Dlaczego warto wykorzystać bon właśnie w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Oto co działo się w ostatnich dniach i co zapowiadane jest na najbliższy czas:
 
Miniony weekend w Starej Kopalni w Wałbrzychu był pełen wrażeń – zabytkowe pojazdy, Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi oraz transmisje z festiwalu Pol’and’Rock na budynku Sztygarówki. Kolejne tygodnie sierpnia również zapowiadają się obiecująco.
 
Od czwartku na terenie obiektu można było wirtualnie uczestniczyć w koncertach i wykładach odbywających się w ramach festiwalu Pol’and’Rock – organizatorami tej inicjatywy był Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Stara Kopalnia. Sobotnie popołudnie z kolei przyciągnęło fanów motoryzacji – parking obiektu wypełniły zabytkowe pojazdy w ramach VIII Międzynarodowego Wałbrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Śladami Księżnej Daisy”. Wieczorem kolejna grupa wyruszyła na Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni połączone z lekkimi pracami górniczymi. Taka forma zwiedzania przyciąga coraz więcej odbiorców – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów Nocne Zwiedzanie odbywa się w każdą sobotę do końca sierpnia. Bilety dostępne są online na stronie www.starakopalnia.pl.
 
W najbliższy piątek Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na kolejny pokaz Kina Open Air – tym razem będzie to kino samochodowe, dla niezmotoryzowanych dostępna będzie również strefa  z leżakami. Na ekranie zobaczymy znakomity musical oparty na utworach grupy Abba „Mamma Mia”. Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.00 - udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Regulamin znajduje się na stronach organizatorów.
 
Do końca sierpnia można skorzystać z wakacyjnej oferty zajęć edukacyjnych i warsztatów ceramicznych  w Starej Kopalni. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji – informacje i zapisy: 74 667 09 12 lub edukacja@starakopalnia.pl. 
Trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu – kupując bilet do jednej z atrakcji, otrzymujemy 10% zniżki na zwiedzanie drugiej z nich. To nie jedyna taka inicjatywa – na tych samych zasadach odbywa się akcja promocyjna Starej Kopalni oraz Jump Planet w Wałbrzychu. 
 
Zwiedzanie Starej Kopalni odbywa się codziennie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00, w soboty i niedziele o godzinie 17.00). Podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczki lub przyłbicy. Wejścia odbywają się o pełnych godzinach – bilety dostępne są w kasie lub online na stronie internetowej obiektu. 
 
Od 24 lipca w galerii budynku B10 dostępna jest wystawa malarstwa wałbrzyskiego artysty Takis’a Makandasis – wstęp wolny, wystawa potrwa do końca września. Z kolei 21 sierpnia odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa „Niebezpieczne zabawy” Henryka Cześnika. Wystawa zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart. Szczegóły dotyczące wystawy oraz wernisażu pojawią się wkrótce.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno