72-latek nie przyznał się do zabójstwa konkubiny

Zarzut zabójstwa usłyszał 72-letni mieszkaniec Wałbrzycha Waldemar O., który miał ranić swoją konkubinę nożem. W trakcie przesłuchania nie przyznał się do zarzutów.

Dramat rozegrał się w minioną sobotę w mieszkaniu przy ul. Armii Krajowej. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, miedzy parą doszło do awantury, w wyniku której mężczyzna chwycił za nóż i śmiertelnie ranił swoją 60-letnią konkubinę. Został zatrzymany przez policję a w poniedziałek przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa.
 
- Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, które na obecnym etapie postępowania uznajemy za sprzeczne z poczynionymi ustaleniami faktycznymi. Wystąpiono o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania i 3 sierpnia Sąd Rejonowy w Wałbrzychu taki środek zastosował na okres trzech miesięcy - mówi prokurator rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski.
 
Prokuratura nie ujawnia co zeznał mężczyzna i jak wytłumaczył całe zajście. Zebrany materiał dowodowy pozwolił jednak na tym etapie na postawienie zarzutu i tymczasowe aresztowanie.
 
plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno