Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu do Książa

Skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Piastów Śląskich już wkrótce zostanie przebudowane, co powinno znacząco poprawić bezpieczeństwo kierowców w tej okolicy.

Zgodnie z projektem przebudowa skrzyżowania ma polegać na dodaniu nowych pasów ruchu, aby bezpiecznie można było wjechać w ul. Piastów Śląskich i z niej wyjechać kierując się w stronę Wałbrzycha.
 
- Od strony Wrocławia będzie dodatkowy pas o długości 155 metrów do skrętu w prawo w ul. Piastów Śląskich. Przy wyjeździe z Zamku Książ w kierunku Wałbrzycha będzie pas do włączenia się do ruchu w ul. Wrocławską, również o długości 155 metrów - wyjaśnia Bogusław Rogiński wicedyrektor Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.
 
 
Obowiązujący obecnie nakaz skrętu w prawo przy wyjeździe z ul. Piastów Śląskich zostanie utrzymany, zatem chcąc jechać w kierunku Świebodzic, nadal trzeba będzie zawracać na rondzie przy Palmiarni. Utrzymany zostanie też lewoskręt dla pojazdów jadących od strony Wałbrzycha w kierunku Zamku Książ.
 
- Mam nadzieję, że pod koniec sierpnia już wejdzie wykonawca a zakończenie prac planowane jest na listopad tego roku - mówi Bogusław Rogiński.
 
Nieuniknione będą utrudnienia w ruchu podczas prac ale tymczasowa organizacja ruchu jest jeszcze na etapie konsultacji z odpowiednimi służbami, więc ta informacja pojawi się nieco później. Koszt przebudowy to około miliona złotych.
 
 
Czytaj też:
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno