Strach korzystać z podjazdu

Niepełnosprawna wałbrzyszanka skarży się na stan podjazdu dla wózków inwalidzkich przy budynku w którym mieszka.

Pani Henryka porusza się na wózku inwalidzkim, dlatego rampa przy nieruchomości to jej jedyna droga na zewnątrz. Od pewnego czasu uskarża się na stan tego podjazdu i twierdzi, że boi się go użytkować.
 
- Jest strasznie popękany. Po deszczu w tych pęknięciach gromadzi się woda. Cały szkielet jest odsłonięty, wszystkie elementy są na wierzchu, nie są zagipsowane. Boję się, bo nie wiem co będzie z tym dalej. Nie ma co ukrywać, mam swoją wagę więc jest strach po tym jechać, w każdej chwili to może pęknąć - mówi mieszkanka budynku przy ul. Dubois Henryka Pardo.
 
 
Sprawa została zgłoszona do Miejskiego Zarządu Budynków, z jakim rezultatem?
 
- Odpisano nam, że podjazd nie jest żadnym zagrożeniem, że wszystko jest dobrze - mówi Henryka Pardo.
 
W piśmie z maja tego roku MZB faktycznie informuje, że podjazd konstrukcyjnie nie stwarza zagrożenia. Jest również informacja, że spółka będzie czyniła starania o wykonanie niezbędnych napraw. Od maja jednak nic się w tej sprawie nie wydarzyło, stąd zaniepokojenie pani Henryki.
 
 
Gdy nasza rozmówczyni już odważy się zjechać rampą to twierdzi, że jej problemy z poruszaniem się nie kończą bo w złym stanie jest także chodnik i cała ulica Dubois. Jak udało nam się ustalić tymi problemami od dłuższego czasu zajmuje się radny dzielnicy Biały Kamień Ryszard Nowak ale jak tłumaczy nie wszystko da się zrobić "od ręki".
 
- Mam tu już siódme pismo, które składam do pana prezydenta w sprawie remontu drogi Dubois i w sprawie naprawy tego podjazdu przy budynku nr 47. Wiem, że mieszkańcy się niecierpliwią i mają do tego prawo. Ja wierzę, że w tym roku BOK Biały Kamień (MZB - przyp. red.) dołoży wszelkich starań i te ubytki na podjeździe dla niepełnosprawnych zostaną wykonane, żeby pani mogła się swobodnie poruszać. Wiem, że MZB zaplanowało na ten rok więcej remontów i są one sukcesywnie wykonywane ale nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć z dnia na dzień, przerwać prace w jednym miejscu i wykonać w innym. Uspokajam, jestem z mieszkańcami i interweniuję ale proszę o trochę cierpliwości - mówi radny Ryszard Nowak.
 
 
W sprawie remontu ulicy Dubois, którego od dawna domagają się mieszkańcy, Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania miasta informował na antenie Radia Wrocław, że gmina stara się nie kumulować remontów w obrębie poszczególnych dzielnic. Na Białym Kamieniu niedawno wykonano ulicę Kątową a obecnie trwa remont ul. Ratuszowej. Na ul. Dubois co jakiś czas pojawiają się ekipy firm zajmujących się infrastrukturą podziemną ale po ich pracach stan nawierzchni jeszcze się pogarsza.
 
- Pan prezydent zadeklarował, że jak skończymy obwodnicę, to weźmiemy się za prace przy bocznych uliczkach. Jest ich wiele do zrobienia we wszystkich dzielnicach bo są zaniedbania sięgające nawet lat 60-tych. Wkrótce będziemy mieli duży remont ul. 1-go Maja i sukcesywnie wykonamy też mniejsze prace - zapewnia radny Ryszard Nowak.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno