Podszywała się pod policjantkę. Chciała wyłudzić 150 tys. złotych

Wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali 28-letnią kobietę, która chciała wyłudzić 150 tys. złotych od starszej kobiety. Na szczęście czujna 54-latka w porę powiadomiła organy ściagania, udaremniając tym samym próbę oszustwa. 

Do próby wyłudzenia 9 tysięcy euro doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego 4 sierpnia. Wtedy to, do 54-latki zadzwonił telefon. Osoba po drugiej stronie słuchawki podała się za policjanta mówiąc, że jej wnuczka doprowadziła do poważnego wypadku drogowego i potrzebna jest gotówka, aby mogła w tym samym dniu wyjść z więzienia.

 

Oszustka zażądała 150 tysięcy złotych. Pokrzywdzona taką gotówką nie dysponowała i przygotowała 9 tysięcy euro. Na szczęście 54-latka szybko zorientowała się, że to może być oszustwo i powiadomiła Policję. Funkcjonariusze bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali kobietę - która miała być kurierem i odebrać pieniądze - na gorącym uczynku.

 

28-latce został postawiony zarzut oszustwa. Grozi jej 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

szl

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno