Odwiedź Pałac Struga i wspomóż jego renowację

Cały dochód ze sprzedaży lodów, napojów, biletów, koszulek cegiełek i publikacji, Fundacja Pałac Struga przeznacza na prace konserwatorskie portretów Cesarzy w sali balowej. 

Fundacja nie zatrudnia pracowników - pomagają nam cudowni wolontariusze.
Co weekend, w godzinach 12:00-20:00 można delektować się oryginalnymi smakami lodów rzemieślniczych a podczas zwiedzania pałacu można obserwować postęp tegorocznych prac konserwatorskich w sali balowej. Zwiedzanie odbywa się o pełnych godzinach od 12:00 do 18:00.
 
Zajadając lody pomagacie  w finansowaniu prac konserwatorskich malowideł renesansowych w sali balowej Pałacu Struga. Ubytki w portretach: Karola IV, Wacława IV, Zygmunta i Alberta II zostały już uzupełnione i wypunktowane. 
 
Tegoroczne prace są możliwe dzięki dotacji przyznanej przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Renowacji poddane zostaną wszystkie do tej pory odsłonięte portrety Cesarzy Rzymskich i Cesarzy Świętego Cesarstwa Rzymskiego oraz odsłonimy i zabezpieczymy ukryte do tej pory portrety na ścianie południowej.
 
W  soboty i w niedziele o pełnych godzinach od 12:00 do 18:00 można zwiedzać pałac z przewodnikiem poznając niezwykłą historią obiektu i regionu. Dochód z biletów Fundacja Pałac Struga przeznacza na prace konserwatorskie w sali balowej oraz na montaż kolejnych okien na II piętrze pałacu. Kolejne 8 okien na II piętrze oraz drzwi balkonowe na I piętrze pojawią się jesienią. 
 
Podczas zwiedzania pałacu można zobaczyć wystawę malarstwa, rysunku i cerami. Prace doskonale wpisały się w przestrzeń pałacu tworząc niezwykłą galerię sztuki.
 
info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno