Sklepowi złodzieje w rękach Policji

W zeszłym tygodniu wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży sklepowych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Teraz mogą trafić za karty więzienia na 5 lat. Funkcjonariusze odzyskali część utraconych przedmiotów.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, który 30 maja tego roku z drogerii w dzielnicy Podzamcze ukradł różnego rodzaju kosmetyki powodując straty w kwocie ponad 500 złotych. W toku wykonanych z mężczyzną czynności mundurowi dodatkowo udowodnili podejrzanemu, że w czerwcu tego roku w jednym z marketów w Szczawnie-Zdroju trzykrotnie dokonał kradzieży sprzętu elektronicznego o łącznej wartości 2800 złotych, a w kolejnym miesiącu z innego ze sklepów w Szczawnie-Zdroju wyniósł odzież o wartości ponad 3 tysięcy złotych. O dalszym losie młodocianego przestępcy zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.
 
W środę natomiast kolejny marketowy złodziej wpadł w ręce - tym razem - funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy, którzy w wyniku natychmiastowej reakcji na zgłoszoną kradzież, zatrzymali 37- letniego mieszańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna w jednym ze sklepów przy ul. Wieniawskiego, po przełamaniu zabezpieczenia w postaci sejfera, dokonał kradzieży golarki elektrycznej. Mundurowi odzyskali skradziony towar, a zatrzymanemu mężczyźnie został już przedstawiony zarzut kradzieży. Sprawca za swój czyn również odpowie przed sądem.
 
W czwartkową noc w wyniku realizacji informacji własnej policjanci pierwszego komisariatu zatrzymali 33-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna w lipcu - również w placówce handlowej przy ul. Wieniawskiego - czterokrotnie dokonał kradzieży kosmetyków, gdzie straty oszacowane zostały na kilka tysięcy złotych. Policjanci również i w tym przypadku odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za popełnione przestępstwa podejrzany może trafić za kraty więzienia na 5 lat.
 
red
foto: wałbrzyska policja
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno